1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Листа на сателити во Македонија

Дискусија во форумот 'Сателитски ресивери и Листи' започната од bushono, 5 Април 2017.

 1. bushono

  bushono
  Intern

  2
  0
  6 Март 2017
  Машко
  Дали некој има листа на сателити кои се достапни на територијата на Македонија и колку сателитски антени се потребни за да се превземат сите канали? Поточната локација е Скопје.

  Однапред благодарам.
   
 2. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Heavens-Above
   
 3. bushono

  bushono
  Intern

  2
  0
  6 Март 2017
  Машко
  Ти благодарам за одговорот но сепак неможам да видам кои ТВ сателити се достапни. Дури и пробав на Satellites Database линкот. Би сакал да појаснам дека се работи за телевизиски сателити кои зрачат сигнал во Скопје. LyngSat линкот е: Europe, Africa & Middle East - LyngSat за Европа. Јас сум заинтересиран за листа на територијата на Скопје добиена по пат на пракса.
   
 4. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Имаше и некоја апликација за мобилен што ти покажува кои сателити се гледаат
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,568
  3,995
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Доколку имаш сателитска картица Sat Finder апликацијата брка работа за на пц , а за на мобилен за да видеш кои сателити се достапни на твојата местоположба мислам дека се викаше Sattelite Director.
   
  На bxxxn и kirev им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...