Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Phillips TV 42"

Турќин

Intern
17 септември 2018
15
6
Здраво, имам проблем со телевизорот, на неколку места има посветли точки на дисплејот, нема година дена што е купен.
Прашањево ми е од што може да се случи тоа, ајде нема проблем ќе го однесам на сервис, ќе го чуваат како стално по месец дена, али да не биде и коа ќе ми заврши гаранцијата да се повтори истиот проблем ??
 

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
61
Види магнет да не има некои звучниците
Здраво, имам проблем со телевизорот, на неколку места има посветли точки на дисплејот, нема година дена што е купен.
Прашањево ми е од што може да се случи тоа, ајде нема проблем ќе го однесам на сервис, ќе го чуваат како стално по месец дена, али да не биде и коа ќе ми заврши гаранцијата да се повтори истиот проблем ??
 

Турќин

Intern
17 септември 2018
15
6
Изменето од модератор:

krema

Epic
24 јуни 2009
14.905
14.671
youtu.be
Се заебаваш или ме дриблаш ?
Какво зае*авање и какво дриблање, сакам да помогнам, а ти ако не сакаш помош тогаш се откажувам од секаква дискусија понатаму.
Носи го во сервис ако ти е под гаранција.
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.762
10.244
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Прашањево ми е од што може да се случи тоа

Ти според ников би требало да знаеш, у турска се склапаат :D

Од што е настанат дефектот? Од телевизорот.
Да не биде и после гаранција да се повтори? Мајката, звучиш како да разговараш со сервис, не со форумџии :D откај би знаеле ние дали ќе се повтори жити се.. Ако не ај прибираме парични донации за ако после гаранција ти се повтори дефектот ние да улетаме и да помогнеме, само да не ни се нервираш? :D

Ова за сите важи. Доколку имате производ кој се расипал во гарантен рок, освен ако не се работи за некој правен или едноставно деликатен проблем, немате што да се консултирате по форуми, немате зашто да носите уреди кај други сервисери па да кукате после абе под гаранција ми беше... Земате листот со гаранцијата, фискалната со неа и уредот под мишка и во овластен сервис, како секој нормален потрошувач. Нема потреба од параноја и чаршиски муабети, рекла казала, дрн дрн јариња, ти реков ми рече, иди ми дојди ми и уште неколку басни кои не ми текнуваат во моментов.
 

Турќин

Intern
17 септември 2018
15
6
Какво зае*авање и какво дриблање, сакам да помогнам, а ти ако не сакаш помош тогаш се откажувам од секаква дискусија понатаму.
Носи го во сервис ако ти е под гаранција.
Добро не се пали, одма ко на девојка дебела да е реков, али нејсе извини.

Ти според ников би требало да знаеш, у турска се склапаат :D

Од што е настанат дефектот? Од телевизорот.
Да не биде и после гаранција да се повтори? Мајката, звучиш како да разговараш со сервис, не со форумџии :D откај би знаеле ние дали ќе се повтори жити се.. Ако не ај прибираме парични донации за ако после гаранција ти се повтори дефектот ние да улетаме и да помогнеме, само да не ни се нервираш? :D

Ова за сите важи. Доколку имате производ кој се расипал во гарантен рок, освен ако не се работи за некој правен или едноставно деликатен проблем, немате што да се консултирате по форуми, немате зашто да носите уреди кај други сервисери па да кукате после абе под гаранција ми беше... Земате листот со гаранцијата, фискалната со неа и уредот под мишка и во овластен сервис, како секој нормален потрошувач. Нема потреба од параноја и чаршиски муабети, рекла казала, дрн дрн јариња, ти реков ми рече, иди ми дојди ми и уште неколку басни кои не ми текнуваат во моментов.
Хаха афедерсан, али јасно дека е за сите тоа така, но си мислев да не е тоа некоја мана на Филипсот затоа така реков.
Иначе тоа за донации ти држи вода. Хаха

Браво кардаш само ти напиша поконкретен одговор.
 
Изменето од модератор:

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.110
Скопје
androgaming.com
Не е ни панелот не е ни микробранова. Која серија е точно ако е PUS6xxx вообичаен проблем е влага прашина под лентите со лед светла.

Се чисти за еден ден во електровизија, после гаранција 500-600 ден те фаќа. А можеш и сам ако не ти се даваат пари и знаеш што правиш.

Да погодам, вака нешто е? Сега е скроз чист за 1 ден го средија.

t2_dfc5xRCoW8rL_ZvTA_7v3X1-FuWyQJZ6rWRzkljgeGe9QyRW-NwoqZ8fqiDo6Gbedqg9UBbh51-JbPyckKW6quW_tGRqaczxc82uF6HxVO3RKeSa10-X4YR6caeawFlN42jnA478N1zjER5d_LcoFPDEAGrl-k6U5w2LArfFDrQM2WQrBba2J1Db6LWExfqIRNdYlaNk2rumN8wI22mJhz4KfNOv_0SHIuYmu1pdhn2pH_5e8UOEcAaFOL-dLppKPwsiZVwvof_LuJqhppJOnkLdU4obgIyA7Wz0uU1C_PZPCM_Nn6NGddJmiFv0Mcr1o-_4sd5dA5HSU4WWlOqzIcBdHXC_ClkCgr3U7lxKu7tiELx36lSGyoTPsm8HZtYoRcfh3kwfRzz-5u3cLAhxaaLpWaugGw0E3eb57_mAW70s7wqgvQAZnK4T-m07AlBuUJfHbEPthdecb4CZ_NdpQJffXV6uAugwn4KaPCifONdfAb7Jii0UpXCA5ZKAuYnZekmvrF_TtIvBFYmCiEs-r_1mYFA5aWn2TN8qsX57EKe2niP2DC_WU1W7fFnz07ZA17sYy0n4wRphNZrIDVYL3C81PfVshrlRDIuSnpo-23_bveQ4AUpxKTVjWbov2O-lDBMXHU0w74FFpEe02LjTykBiUkWXtSMFJjgHhKyM7lm2mxfNrIzyS=w1169-h876-no
 

Турќин

Intern
17 септември 2018
15
6
Не е ни панелот не е ни микробранова. Која серија е точно ако е PUS6xxx вообичаен проблем е влага прашина под лентите со лед светла.

Се чисти за еден ден во електровизија, после гаранција 500-600 ден те фаќа. А можеш и сам ако не ти се даваат пари и знаеш што правиш.

Да погодам, вака нешто е? Сега е скроз чист за 1 ден го средија.

t2_dfc5xRCoW8rL_ZvTA_7v3X1-FuWyQJZ6rWRzkljgeGe9QyRW-NwoqZ8fqiDo6Gbedqg9UBbh51-JbPyckKW6quW_tGRqaczxc82uF6HxVO3RKeSa10-X4YR6caeawFlN42jnA478N1zjER5d_LcoFPDEAGrl-k6U5w2LArfFDrQM2WQrBba2J1Db6LWExfqIRNdYlaNk2rumN8wI22mJhz4KfNOv_0SHIuYmu1pdhn2pH_5e8UOEcAaFOL-dLppKPwsiZVwvof_LuJqhppJOnkLdU4obgIyA7Wz0uU1C_PZPCM_Nn6NGddJmiFv0Mcr1o-_4sd5dA5HSU4WWlOqzIcBdHXC_ClkCgr3U7lxKu7tiELx36lSGyoTPsm8HZtYoRcfh3kwfRzz-5u3cLAhxaaLpWaugGw0E3eb57_mAW70s7wqgvQAZnK4T-m07AlBuUJfHbEPthdecb4CZ_NdpQJffXV6uAugwn4KaPCifONdfAb7Jii0UpXCA5ZKAuYnZekmvrF_TtIvBFYmCiEs-r_1mYFA5aWn2TN8qsX57EKe2niP2DC_WU1W7fFnz07ZA17sYy0n4wRphNZrIDVYL3C81PfVshrlRDIuSnpo-23_bveQ4AUpxKTVjWbov2O-lDBMXHU0w74FFpEe02LjTykBiUkWXtSMFJjgHhKyM7lm2mxfNrIzyS=w1169-h876-no
Ех да исто вака ама помалце е кај мене.
А ако го отворам ја паѓа гаранцијата :fooled:.

Ех да исто вака ама помалце е кај мене. А викаш дека ќе земаат пари за ова под гаранција.
А ако го отворам ја паѓа гаранцијата :fooled:.
 

Турќин

Intern
17 септември 2018
15
6
Не е ни панелот не е ни микробранова. Која серија е точно ако е PUS6xxx вообичаен проблем е влага прашина под лентите со лед светла.

Се чисти за еден ден во електровизија, после гаранција 500-600 ден те фаќа. А можеш и сам ако не ти се даваат пари и знаеш што правиш.

Да погодам, вака нешто е? Сега е скроз чист за 1 ден го средија.

t2_dfc5xRCoW8rL_ZvTA_7v3X1-FuWyQJZ6rWRzkljgeGe9QyRW-NwoqZ8fqiDo6Gbedqg9UBbh51-JbPyckKW6quW_tGRqaczxc82uF6HxVO3RKeSa10-X4YR6caeawFlN42jnA478N1zjER5d_LcoFPDEAGrl-k6U5w2LArfFDrQM2WQrBba2J1Db6LWExfqIRNdYlaNk2rumN8wI22mJhz4KfNOv_0SHIuYmu1pdhn2pH_5e8UOEcAaFOL-dLppKPwsiZVwvof_LuJqhppJOnkLdU4obgIyA7Wz0uU1C_PZPCM_Nn6NGddJmiFv0Mcr1o-_4sd5dA5HSU4WWlOqzIcBdHXC_ClkCgr3U7lxKu7tiELx36lSGyoTPsm8HZtYoRcfh3kwfRzz-5u3cLAhxaaLpWaugGw0E3eb57_mAW70s7wqgvQAZnK4T-m07AlBuUJfHbEPthdecb4CZ_NdpQJffXV6uAugwn4KaPCifONdfAb7Jii0UpXCA5ZKAuYnZekmvrF_TtIvBFYmCiEs-r_1mYFA5aWn2TN8qsX57EKe2niP2DC_WU1W7fFnz07ZA17sYy0n4wRphNZrIDVYL3C81PfVshrlRDIuSnpo-23_bveQ4AUpxKTVjWbov2O-lDBMXHU0w74FFpEe02LjTykBiUkWXtSMFJjgHhKyM7lm2mxfNrIzyS=w1169-h876-no
Би те частил кафе жими матер. Не се зезам.

Нема пари да земат. Ти викам после гаранција колку ќе кошта чистење.
Да, го едитирав коа видов дека друго разбрав.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.536
1.407
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Не е ни панелот не е ни микробранова. Која серија е точно ако е PUS6xxx вообичаен проблем е влага прашина под лентите со лед светла.

Се чисти за еден ден во електровизија, после гаранција 500-600 ден те фаќа. А можеш и сам ако не ти се даваат пари и знаеш што правиш.

Да погодам, вака нешто е? Сега е скроз чист за 1 ден го средија.

t2_dfc5xRCoW8rL_ZvTA_7v3X1-FuWyQJZ6rWRzkljgeGe9QyRW-NwoqZ8fqiDo6Gbedqg9UBbh51-JbPyckKW6quW_tGRqaczxc82uF6HxVO3RKeSa10-X4YR6caeawFlN42jnA478N1zjER5d_LcoFPDEAGrl-k6U5w2LArfFDrQM2WQrBba2J1Db6LWExfqIRNdYlaNk2rumN8wI22mJhz4KfNOv_0SHIuYmu1pdhn2pH_5e8UOEcAaFOL-dLppKPwsiZVwvof_LuJqhppJOnkLdU4obgIyA7Wz0uU1C_PZPCM_Nn6NGddJmiFv0Mcr1o-_4sd5dA5HSU4WWlOqzIcBdHXC_ClkCgr3U7lxKu7tiELx36lSGyoTPsm8HZtYoRcfh3kwfRzz-5u3cLAhxaaLpWaugGw0E3eb57_mAW70s7wqgvQAZnK4T-m07AlBuUJfHbEPthdecb4CZ_NdpQJffXV6uAugwn4KaPCifONdfAb7Jii0UpXCA5ZKAuYnZekmvrF_TtIvBFYmCiEs-r_1mYFA5aWn2TN8qsX57EKe2niP2DC_WU1W7fFnz07ZA17sYy0n4wRphNZrIDVYL3C81PfVshrlRDIuSnpo-23_bveQ4AUpxKTVjWbov2O-lDBMXHU0w74FFpEe02LjTykBiUkWXtSMFJjgHhKyM7lm2mxfNrIzyS=w1169-h876-no
Истиов проблем го имав со Philips 6561 49", го средија во електровизија за 1-2 дена, со чистење. И рекоа дека ќе го залепеле за да не влегува прашина нареден пат. Под гаранција е уште телевизорот.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.110
Скопје
androgaming.com
Истиов проблем го имав со Philips 6561 49", го средија во електровизија за 1-2 дена, со чистење. И рекоа дека ќе го залепеле за да не влегува прашина нареден пат. Под гаранција е уште телевизорот.

Да истото ми го кажаа. Ќути барем се чистат.

каков магнет па и ти. LCD е, нема катодна цефка.

Дигитален магнет :D
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.905
14.671
youtu.be
Кумашинот земал 65-ка 4к сеа ќе идам на по една ракија и игли за плетење ќе му оставам под комода.
Игли НЕ!
Они можат да ги засилат негативните магнетни бранови.
Ќе му земеш од пазарче пирамида, тоа е лекот!
Строго барај PXD, другите се fake пирамиди.

pxd-biopiramida.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.237
Мислења
977.166
Членови
35.548
Најнов член
Riki123
На врв Дно