• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

non fungible tokens

  1. NecrotoX

    NFTs (Non Fungible Tokens)

    Non fungible tokens се дигитални асети базирани на Етериум блокчејнот. Се разликуваат од криптовалутите по тоа што не се меѓусебно заменливи, односно секој е уникатен. Доаѓаат во форма на колекционерски предмети, уметнички дела, виртуелни земјишта, ајтеми од блокчејн игри итн.. Едни од...
На врв Дно