• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nfts

  1. NecrotoX

    NFTs (Non Fungible Tokens)

    Non fungible tokens се дигитални асети базирани на Етериум блокчејнот. Се разликуваат од криптовалутите по тоа што не се меѓусебно заменливи, односно секој е уникатен. Доаѓаат во форма на колекционерски предмети, уметнички дела, виртуелни земјишта, ајтеми од блокчејн игри итн.. Едни од...
На врв Дно