Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

крипто арт

  1. NecrotoX

    NFTs (Non Fungible Tokens)

    Non fungible tokens се дигитални асети базирани на Етериум блокчејнот. Се разликуваат од криптовалутите по тоа што не се меѓусебно заменливи, односно секој е уникатен. Доаѓаат во форма на колекционерски предмети, уметнички дела, виртуелни земјишта, ајтеми од блокчејн игри итн.. Едни од...
На врв Дно