Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

конфигурации

 1. R

  Предлог Десктоп конфигурација за работа (нема да се користи за игри)

  Здраво, нов член на форумов, барам мислење за работна (десктоп)конфигурација за буџет од околу 1000€ (буџетот може да биде помал, но ако стварно вреди може и да оди малце над дадениот). Компјутерот би се користел за софтверски развој, при што би се кориселе Виртуелни машини, Podman/ Docker...
 2. B

  мислење за конфигурација

  Вие поискусните, што мислите за оваа конфигурација која ќе се користи искључиво за гејминг CPU: Ryzen 5 5600x Motherboard: Asus prime B550 Plus PSU: EVGA 700W 80+ bronze Cooling: Cooler Master Hyper 212 Evo SSD: Samsung 980 Pro RAM: Kingston 16GB (2x8kit) @3600Mhz CL16 GPU: RX 6750 XT
 3. Продавам повеќе возрасни Office конфигурации

  Продавам повеќе возрасни Office конфигурации

  PC 1 CPU: i3-3240 CPU @ 3.40GHz, Ivy Bridge, 1155 LGA RAM: 8GB DDR3 1333MHz MB: MSI H61M-P31/W8 PSU: Power Box ATX-700W SSD: 120GB Mushkin Chronos Deluxe HDD: 500GB - Toshiba - DT01ACA050 CASE: Power Box DVD RW Цена: 5700 денари -------------------------------------------------- PC 2 CPU...
 4. ContentBot

  Водич за купување на нов десктоп компјутер [препораки од gOJDO]

  Најголем дел од вас кои го читате ова повеќепати до сега сте имале потребата да купите нов компјутер… Од процесот на набавка на нов персонален компјутер произлегуваат многу прашања од технички, економски и практичен аспект во однос на изборот на компонентите кои најдобро ќе ги задоволат вашите...
На врв Дно