Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

финки

 1. ContentBot

  Македонски истражувачи од ФИНКИ го оживеаја повторно ликот на Блаже Конески

  Тие ги споија технологијата и уметноста и го оживеаја повторно ликот на Блаже Конески. Со помош на способностите на најновите достигнувања во областа на Длабоко Учење, овој тим од истражувачи успеа да направи интелигентни „машини“ кои креираат нови стихови во духот на Блаже Конески и уште...
 2. B

  3 годишни студии, да или не?

  Здраво, дали може некој совет за дали вреди префрлување од 4 на 3 годишни студии на ФИНКИ? Дали понатака ќе имам проблем со работа, странство, дали се води како виша и сл..
 3. Martin1992

  Мислење за факултетиве

  Ај добар ден.. Вака, за некој ден се уписите па пошто сеуште немам одлучено ако може мала помош :) Ги разгледувам Машински и Финки.. На Машински се мислам меѓу "Индустриски дизајн" и "Моторни возила" Физиката ми иде, не сум некој експерт али со малце загревање на столчето реално можам да ја...
На врв Дно