Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ender

  1. smole

    Совет за 3D принтер

    Тотален нуб сум во 3Д светот но меракот е голем. Би печател ситни ствари од тврда пластика претежно, симнати од нет. Сакам да работи out-of-the-box и не сакам да апгрејдирам делови ако стварно не мора + принтерот мора да има auto bed levelling и да е оригинал, не сакам клонови. Двете опции кои...
На врв Дно