Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

apache

 1. ContentBot

  Apache издаде надградба за Log4j кошмарот

  Пропуст во популарната „Јava“-библиотека Log4j која се користи за креирање на логови во Јава-апликациите е причина поради која милиони апликации се подложни на онлајн напади. Американската агенција за сајбербезбедност и инфраструктура (CISA) го означи пропустот за критичен и го оцени со...
 2. Глупав

  Користење Apache во XAMPP без зачувување на cache

  Исклучено е во Mozilla cache преку about:config и browser.cache.disk.enable + browser.cache.memory.enable Исто во httpd.conf е додаден модулот LoadModule cache_module modules/mod_cache.so што останато би можел да сторам за да не дозволам било каков cache да се запишува од localhost
На врв Дно