• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

16 gb ddr4

 1. Мариијан

  Најдобар избор на лаптоп

  Здраво ако може помош при избор на конфигурација за лаптоп имам неколку избори па ако може ваша помош, Лаптоп ACER SF314-41-R3N4 14.0" R3-3200U/8GB/256GB Лаптоп ACER A515-43-R013 R5-3500U/16GB/512GB SSD LENOVO IdeaPad 3 15ADA05 ( ABYSS BLUE )...
 2. -Ata-

  LENOVO Y530

  Продавам лаптоп LENOVO Y530 Lenovo Legion Y530 Gaming Laptop 15.6 inch, 1920 x 1080 px, 60 Hz, IPS, non-touch, matte Intel Coffee Lake Core i7-8750H CPU Intel HD 630 + Nvidia GTX 1050 Ti 4GB 16 GB DDR4 (2x DIMMs) 256GB M.2 + 1 TB 7200 rpm HDD (2.5″) 3 x USB-A 3.1, 1x USB-C 3.1, HDMI 2.0...
На врв Дно