• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од tomas

  1. T

    pf500.dll periodicen izvestaj po datum kako

    Dali nekoj moze da mi pokaze kako treba da izgleda komandata za pecatenje na mesecen finansiski izvestaj od filskalen printer pf500? imam napisano edna ama neznam dali e tocna, neznam datumite kako da gi stavam vo komandata... x = WriteCommand(COMport, 45, Chr(94) + 01.09.2010 +...
На врв Дно