• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од RISTOVRISTO

 1. R

  world of tanks

  Мислам дека нема таков клан. Инаку за да играш clan wars треба да имаш барем еден TIER X тенк или TIER VIII SPG (артилерија) па потоа да те примат во некој клан. За да дојдеш до TIER X треба малку повеќе да се помачиш и да направеш преку 3000 битки и тоа со premium account или нешто повеќе...
 2. R

  world of tanks

  Другар мене би ми вршел работа тој клуч ако е уште акивен само незнам како би можел да ти се одолжам. Поздрав
 3. R

  world of tanks

  Убаво е тоа што имаш клуч а за што е тој клуч и како го доби ако не е тајна. Поздрав
 4. R

  Две интернет конекции на еден рутер

  Фала другар на помошта. А што се однесува за оптика сеуште нема во моето место. Инаку се работи за WLAN до некаде околу 30-40 клиенти од кои да речеме дека 20-тина би користеле во исто време skype call. Поздрав
 5. R

  Две интернет конекции на еден рутер

  Имам две интернет конекции и сакам да ги ставам на еден рутер. Проблемот е во тоа што се работи за безжична мрежа и кога ќе се поврзат повеќе клиенти и во исто време и ќе почнат да користат некоја апликација (пр. Skype video call) почнува да сецка. Земени се најбрзите интернет пакети кои се...
 6. R

  world of tanks

  Јас веќе 5 месеци ги возам тенковит и сега за сега имам преку 3500 битки! Вие како стоите? Поздрав
 7. R

  Konfigurirajne na WADSL vo UBUNTU 10.04 LTS

  Не може да се конектира пробано ми е
 8. R

  Konfigurirajne na WADSL vo UBUNTU 10.04 LTS

  Moze li nekoj da mi pomogne so toa kako da konfiguriram WADSL od ONE vo UBUNTU 10.04 obicniot ADSL se konfigurira bez problem Pozdrav
 9. R

  Siemens simatic PCS 7 - tutorial

  Ima li nekoj slucajno iskustvo so SIMATIC PCS 7 ili ima tutorial za PCS 7 ??????
 10. R

  Predlog za TV Tuner DVB-T so MPEG 1/2/4 Encoder USB ili stand alone

  Mozat da se gledaat site Makedonski kanali koi mozes da gi fatis so obicna antena
 11. R

  Predlog za TV Tuner DVB-T so MPEG 1/2/4 Encoder USB ili stand alone

  Mi treba preporaka za Tv kartica USB ili stand alone koja ke ima dvb t/c tuner so mpeg 1/2/4 encoder ili po konkretno kartica za Laptop so koja ke moze da se gledaat slobodnite kanali na boom tv. Me interesira isto dali nekoj ima iskustvo so nekoja takva kartica. Fala.
На врв Дно