• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Predlog za TV Tuner DVB-T so MPEG 1/2/4 Encoder USB ili stand alone

  • Ја почнал/а темата
  • #1

RISTOVRISTO

Intern
23 јануари 2010
11
0
Mi treba preporaka za Tv kartica USB ili stand alone koja ke ima dvb t/c tuner so mpeg 1/2/4 encoder ili po konkretno kartica za Laptop so koja ke moze da se gledaat slobodnite kanali na boom tv.
Me interesira isto dali nekoj ima iskustvo so nekoja takva kartica.
Fala.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,620
5,201
Jas mislam deka boom TV gi kodiraa kanalite i deka nema da mozes da gledas nieden od tie kanali...
Pozdrav
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,026
Членови
29,644
Најнов член
vxlkovski
На врв Дно