• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Konfigurirajne na WADSL vo UBUNTU 10.04 LTS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

RISTOVRISTO

Intern
23 јануари 2010
11
0
Moze li nekoj da mi pomogne so toa kako da konfiguriram WADSL od ONE vo UBUNTU 10.04
obicniot ADSL se konfigurira bez problem
Pozdrav
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Употреби го методот за конектирање на АДСЛ и овде, затоа што и WADSL == обичен ADSL :)

ПоИздрав.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,670
1,129
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
На сите други им е пробано да може.

До сега како си се конектирал на тој интернет?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,026
Членови
29,644
Најнов член
vxlkovski
На врв Дно