• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од GreenRoot

 1. GreenRoot

  Проблем при doalboot

  Пробав веќе со тоа, не функционира. Немам линукс инсталирано на дискот, како што кажав инсталацијата беше неуспешна. Бутирав од УСБ но не функционира. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 2. GreenRoot

  Проблем при doalboot

  На лаптопот започнав инсталација преку УСБ на Линукс Минт која беше не успешна. После неколку обиди се откажав, но се сретнав со поголем проблем, сега неможам да бутирам на мојот примарен операривен систем ( Виндоус 7 ). Го добивам ова: System Boot0rder not found. Ги избришав партициите од...
 3. GreenRoot

  PayPal, Skrill и слични сметка за Македонските граѓани и компании

  Дали воопшто постои некој онлајн сервис што нуди visa/MasterCard картичка за Македонија? Revoult тоа го нудеа на времето но прекинаа. Исто користев и Payoneer картичка преку Fiverr, но сега не најдов начин како да дојдам до неа. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 4. GreenRoot

  Електронски цигари втор дел

  Igo AIO го користев порано по препорака на форумов но не бев нешто задоволен. Првото парче беше дефектно, пушташе течност низ усната каде што се вајпа. Ми пратија и второ парче и за некое време и кај него ми се повтори тој проблем па баталов вајпајне. Сега сакам пак да земам нешто. Кај igo AIO...
 5. GreenRoot

  Проценти во Excel

  Фала многу, работи :)
 6. GreenRoot

  Проценти во Excel

  Не сум многу вешт во Ексел, повеќето работи ги средив но заглавив на следново. Ми треба формула што автоматски ќе пресметува 12% од колона B, и ќе ја префрла вредноста во колона E. Пример: Првата вредност во колона B e 33,92 и во колона Е треба да добијам вредност 4.07.
 7. GreenRoot

  Ми треба безплатен VPN...

  На редит се наоѓа годишна претплата од Nord VPN за долар два. Не гледам причина да се експериментира со бесплатно VPN. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 8. GreenRoot

  Pixel паметни телефони - генерална дискусија

  За постар телефон и те како вреди замарење со гкам. Лг Г5 со гкам вади слики што и некои телефони во 2020 можат да ги сонуваат. Ама за овој телефон беше лесно, најдов убава верзија и упаство како да ја подесам. Сликите со сток камерата не се споредуваат особено не во услови на послабо...
 9. GreenRoot

  Dropshipping - Совети и искуства

  Имаш опција partial refund на алиекспрес. Побарај да ти биде вратена разликата што си ја платил за шипингот и не соработувај во иднина со него. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 10. GreenRoot

  Aliexpress

  Еве и јас сум еден од тие што немаат среќа. Заглавена е праткава во Турција. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 11. GreenRoot

  Paypal -vadam pari

  Поради ситуацијава со ковид19 пејпал не зема провизија периодов. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 12. GreenRoot

  Dell 3542, кулерот работи и при исклучен лаптоп

  Да погодам, 7мица не доаѓа во обзир? :) Истио проблем го имав со инсталирање на 10тка. Мислев дека е до драјверите и доста време изгубив со нив. Апдејти, постари верзии... џабе беше се. Претпоставувате како го решив проблемот :) Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 13. GreenRoot

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Ова LG го има уште пред 5 години. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 14. GreenRoot

  PUBG Mobile на Емулатор

  На мојот лаптоп pubg mobile на емулгатор има 25 фрејма, а pubg lite 50 фрејма и изгледа 5 пати подобро. Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 15. GreenRoot

  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Lg G5 Sent from my LG-H830 using Tapatalk
На врв Дно