• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Damjan_DD

 1. D

  SLI Дилема

  Хахахахаха, ок. Фала, во секој случај. А коа сме више тука, уште едно n00b прашање: можам ли ако имам 512 ГБ РАМ, да ставам било колку РАМ, или мора да биде пак 512?
 2. D

  SLI Дилема

  Можам ли од две РАЗЛИЧНИ графички картички да направам SLI? Сега на мојата матична плоча(Asus P5KPL (3 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2...)) имам една графичка картичка-nVIDIA GeForce 8400 GS(512 MB), а картичката што сакам да ја додадам е nVIDIA GeForce NX 6200 AX(256 MB). Ако е можно да...
 3. D

  Помош за сателитска

  fala znam deka ima razlicni ceni za karticite, ama prasuvam dali se isplati karticata so ke ja kupis, dali vredi za toa sto go dobivas? daj nekoja cena otprilika, kolku za orientacija, od-do
 4. D

  Помош за сателитска

  епа најмногу ме интересиррат цените, како се плака и како се набавуваат картици, пошто така идат програмите ја колку што знам
 5. D

  Помош за сателитска

  Ќе може ли некој да ми објасни СЕ за сателитска телевизија кај нас, колку е исплатливо и дали е подобра од кабелската телевизија? фала однапред
На врв Дно