• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од angeld

 1. angeld

  Електронски цигари втор дел

  Дечки, дали некој од вас имал искуство со Chemnovatic никотински бази? Ако да, како да се стигне до нив?
 2. angeld

  Т-Home оптика

  Средиле еве пред некојси 20-тина минути, цел ден немав интернет. Кога им се јавив ми викаат глобален проблем имаме...
 3. angeld

  Предлог OCR за преведување на PDF книга

  Nitro Pro, имаш фри трајл, или па можеш и по торенти да го најдеш. Ти овозможува да селектираш текст од пдф документ. Е сега во твојот случај е скениран документ, пробај мислам дека ќе ти заврши работа.
 4. angeld

  Електронски цигари втор дел

  Не ми беше конкретно само за батерии, во право си што си пишал. Има многу други работи, се што можеш да замислиш, а поготово за нас DIY насочените има доста алатки и помагала. Секако дека за доста работи не се исплати да се нарачува од кај нив, кога Али ги има истите производи поефтино. Ама...
 5. angeld

  Електронски цигари втор дел

  Батерии од Франција, гледам дека малце поскапо доаѓаат него ли од 18650.ук, ама последно ги нарачав овие и за разлика од сите други што ги имам се покажаа најдобри. Не само батерии, од кај французиве до сега имам 3 нарачки одприлика 150 евра тотал потрошено. Се е цакум пакум спакувано во кутија...
 6. angeld

  Се продава iPhone X Silver 64GB

  Клуч!
 7. angeld

  Софтвер за автодијагностика и кодирање

  Прав си, при пребарување сум ги измешал, за G01 се работи.
 8. angeld

  Се продава iPhone X Silver 64GB

  Како што гласи насловот, се продава iPhone X Silver 64GB. Телефонот е на близок другар кој на 08.03.2019 го купи од Ледиком со гаранција која е валидна до 07.03.2021. Телефонот нема ни една гребнатинка (во маска од кога е изваден од Ледиком), му помина меракот за ајфон па ме замоли да му најдам...
 9. angeld

  Електронски цигари

  Веќе неколку манџи зготвив со Антитпд, немам замерка. Малце ми е шубе некад што неможам да најдам никаков вид на документација за производот, ама сега за сега се е океј. Јас си земав 70вг/30пг 100мг/мл, и дека пушам со 3мг/мл ми излагаат некаде 8 литри база. Го немам разредено сеуште, ама во...
 10. angeld

  Купувам меморија за лаптоп

  Low Voltage е.
 11. angeld

  Купувам меморија за лаптоп

  Ова ако ти одговара пиши пп.
 12. angeld

  Електронски цигари

  Кога нарачував ароми од Аромаши не ми текна и база да земам, ќе пробам и со нивната. Фала ви
 13. angeld

  Електронски цигари

  Едно брзо прашање, пошо не успеав да најдам одговор. Нешто не ми штима со ВГ, ПГ и никотин од Умрела, кога користев од Атмос Лаб некако поубава беше манџата, од оваа ми останува горчлив вкус во уста. Сменив никотин, го купив овој 100мг/мл, горчливоста се намали, ама сеуште мислам дека и ВГ-то и...
 14. angeld

  Здраво

  Добредојде, имај убав престој [emoji41]
На врв Дно