1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од petelko23, 3 Април 2012.

 1. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  155
  40
  3 oктомври 2018
  Женско
  Не мора да е корона, но сигурно нешто се има случено. А и што би правела со недовршен проект? :rolleyes:
  Колку време ја нема? И колку % од целиот износ успеа да добиеш?
   
 2. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,924
  2,779
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Откако и пишав да ми ги прати податоците што ми фалат за да завршам помина една недела. Претходно секогаш инстантно одговараше, најмногу во рок од неколку саати, дури и за викенди. Последна активност од нејзина страна беше на 22-ри март кога ми пушти пари за вториот milestone и го активираше третиот, со најнормална комуникација thank you, talk soon, бла бла.

  До сега земав пола од износот, плус овие сега што се заглавени во escrow веројатно и нив ќе успеам да ги добијам, значи една четвртина можно е да ми пропадне.
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,899
  26,231
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Активирај го моменталниот Milestone, за 2 недели тие пари ќе ги земеш сигирно.
   
  Последна промена: 14 Април 2020
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vampo

  Vampo
  Gaining Experience

  356
  240
  24 oктомври 2010
  Машко
  Здраво дечки. Дали некој од вас е веќе во ваков проект? И дали има некаков бенефит уствари.

  Во споилер прикачив дел од емаилот кој ми го пратија од Апворк, и прифатив да бидам дел од овој проект. Ако некој не е запознаен се работи за усовршување на профилот, уредување на порфолиото, начин на аплицирање, да ја продолжам кариерата и бизнисот на Апворк и слично, и после тоа ако разбрав убаво, ќе имам пристап до некои job postings кои не се појавуваат во нормалниот feed.

  Еве веќе сум втора недела, добив детални статистики за мојот профил, апликациите, колку е мојот hourly rate во споредба со истиот итн итн.


  I help great talent grow their Upwork business. This is a free, invite-only opportunity for selected professionals with 2+ years of experience in their freelancing field. During our call, I’ll explain more about services and learn more about your business so I can provide you customized feedback.


  If you opt into services during our call you’ll receive a 4-week free service package which includes:

  • feedback on your self-presentation from this initial video call
  • analysis of your profile & bid history

  You’ll also have the opportunity to

  • request a review of up to 3 proposals per week
  • book an additional call to discuss your business strategy
  • get help creating an intro video
  Tip: To get the most insightful feedback on your interview presentation, consider preparing for our call as though it was an important client interview.
   
  На spytronicmk и BadGirl007 им се допаѓа ова.
 5. Manche12

  Manche12
  Intern

  5
  10
  20 oктомври 2019
  Машко
  Дечки има ли некој шо би имал корист од "tried and true" темплејти за "UpWork proposals." Темплејтиве се напишани од мене и ми имаат скорнато над 20 клиенти со кои работам на долгорочен план.

  Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
   
  На Professor, BadGirl007, Trtka и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  359
  346
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  супер би било да споделиш
   
 7. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  814
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Не знам дали апворк се супер херои и за 2 дена го изработија ова, или е чиста случајност со ситуацијава. Upwork Direct Contacts.
   
 8. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,172
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  Го видов како опција пред недела дена од прилика, не е баш најново.
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  На Ragnar и M.Pix им се допаѓа ова.
 10. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  651
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Да, не е ново.
  Кај мене го има околу месец-два.
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 11. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  814
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
  Океј, на кратко излегов од пештера, ќе се вратам назад... :D
   
  На BEST, NecrotoX, Fatal1ty_ и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...