1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од petelko23, 3 Април 2012.

1. BadGirl007

BadGirl007
    Intern

155
    40
    3 oктомври 2018
    Женско
    Не мора да е корона, но сигурно нешто се има случено. А и што би правела со недовршен проект? :rolleyes:
    Колку време ја нема? И колку % од целиот износ успеа да добиеш?

2. NecrotoX

NecrotoX
    Unstoppable

2,924
    2,779
    4 Март 2013
    Машко
    Илустратор
    Откако и пишав да ми ги прати податоците што ми фалат за да завршам помина една недела. Претходно секогаш инстантно одговараше, најмногу во рок од неколку саати, дури и за викенди. Последна активност од нејзина страна беше на 22-ри март кога ми пушти пари за вториот milestone и го активираше третиот, со најнормална комуникација thank you, talk soon, бла бла.

До сега земав пола од износот, плус овие сега што се заглавени во escrow веројатно и нив ќе успеам да ги добијам, значи една четвртина можно е да ми пропадне.

На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,899
    26,231
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Активирај го моменталниот Milestone, за 2 недели тие пари ќе ги земеш сигирно.

Последна промена: 14 Април 2020
    На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vampo

Vampo
    Gaining Experience

356
    240
    24 oктомври 2010
    Машко
    Здраво дечки. Дали некој од вас е веќе во ваков проект? И дали има некаков бенефит уствари.

Во споилер прикачив дел од емаилот кој ми го пратија од Апворк, и прифатив да бидам дел од овој проект. Ако некој не е запознаен се работи за усовршување на профилот, уредување на порфолиото, начин на аплицирање, да ја продолжам кариерата и бизнисот на Апворк и слично, и после тоа ако разбрав убаво, ќе имам пристап до некои job postings кои не се појавуваат во нормалниот feed.

Еве веќе сум втора недела, добив детални статистики за мојот профил, апликациите, колку е мојот hourly rate во споредба со истиот итн итн.

I help great talent grow their Upwork business. This is a free, invite-only opportunity for selected professionals with 2+ years of experience in their freelancing field. During our call, I’ll explain more about services and learn more about your business so I can provide you customized feedback.

If you opt into services during our call you’ll receive a 4-week free service package which includes:

• feedback on your self-presentation from this initial video call
    • analysis of your profile & bid history

You’ll also have the opportunity to

• request a review of up to 3 proposals per week
    • book an additional call to discuss your business strategy
    • get help creating an intro video
    Tip: To get the most insightful feedback on your interview presentation, consider preparing for our call as though it was an important client interview.

На spytronicmk и BadGirl007 им се допаѓа ова.
  5. Manche12

Manche12
    Intern

5
    10
    20 oктомври 2019
    Машко
    Дечки има ли некој шо би имал корист од "tried and true" темплејти за "UpWork proposals." Темплејтиве се напишани од мене и ми имаат скорнато над 20 клиенти со кои работам на долгорочен план.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација

На Professor, BadGirl007, Trtka и уште 2 други им се допаѓа ова.
  6. zdravkovskii

zdravkovskii
    Gaining Experience

359
    346
    14 Јануари 2011
    Видео/Анимација
    супер би било да споделиш

7. M.Pix

M.Pix
    Модератор

814
    2,785
    27 Јануари 2014
    Машко
    Не знам дали апворк се супер херои и за 2 дена го изработија ова, или е чиста случајност со ситуацијава. Upwork Direct Contacts.

8. Mao

Mao
    On your way to fame

1,172
    749
    5 Јуни 2007
    Машко
    Го видов како опција пред недела дена од прилика, не е баш најново.

На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Маша

Маша
    On your way to fame

288
    639
    24 Април 2007
    Женско
    На Ragnar и M.Pix им се допаѓа ова.
  10. artweb

artweb
    On your way to fame

1,355
    651
    5 Март 2012
    Машко
    невработен
    Да, не е ново.
    Кај мене го има околу месец-два.

На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
  11. M.Pix

M.Pix
    Модератор

814
    2,785
    27 Јануари 2014
    Машко
    Океј, на кратко излегов од пештера, ќе се вратам назад... :D

На BEST, NecrotoX, Fatal1ty_ и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...