• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrent Invites Giveaway

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,335
1,288
Скопје
има за IPT без проблем тука било кога .. пиши мејл ако не ти пратиле уште :D
Мислењето е автоматски споено:

i'm out, потрошив поканите .. некој друг нека пише кој може да ви помогне дечки
 
Последна промена:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,823
9,251
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
TL два инвајта на располагање.
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
616
600
Струга
Не знам колку е релевантно прашањево но ќе го поставам овде. Зошто на IPT не се креваат игри од EMPRESS?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,864
9,329
Скопје
Не знам колку е релевантно прашањево но ќе го поставам овде. Зошто на IPT не се креваат игри од EMPRESS?
Не е дека нема, има од ЕМПРЕСС.
1626043753504.png
Е сега, RE ја нема, а ваљда нема и други некои.
Не би знаел со сигурност зошто но две работи се во игра.
Првата е дека не е scene, а втората е поврзана со првата - пошо не е scene ги нема на topsites и не можат да симнат од таму па треба да се замараат да ја бараат од други места за симнување... за да можат да ја качат на ИПТ.
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
616
600
Струга
Не е дека нема, има од ЕМПРЕСС.
Погледнете го атачментот 102449
Е сега, RE ја нема, а ваљда нема и други некои.
Не би знаел со сигурност зошто но две работи се во игра.
Првата е дека не е scene, а втората е поврзана со првата - пошо не е scene ги нема на topsites и не можат да симнат од таму па треба да се замараат да ја бараат од други места за симнување... за да можат да ја качат на ИПТ.
Valhalla, Resident Evil, Immortals Fenyx Rising, Forza Horizon 4... ама пак од друга страна на TL ги има сите, дури и на Zamunda, а споредено со последнава, како приватен тракер мислев дека ќе има поексклузивен, повеќе контент, што знам...
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
506
638
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
616
600
Струга
Дечки како кревате ratio на IPT? Имам VDSL 60/10 и нема шанси 1:1 ratio да направам на било кој торент. Гледам freeleech само да симнувам но никако да почне да крева, сум пробал и со ново-излезени торенти но слабо. Некој трик дали користите да споделите?
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
931
3,227
Прага
Дечки како кревате ratio на IPT? Имам VDSL 60/10 и нема шанси 1:1 ratio да направам на било кој торент. Гледам freeleech само да симнувам но никако да почне да крева, сум пробал и со ново-излезени торенти но слабо. Некој трик дали користите да споделите?
Ако не оди 1:1 работата, тогаш чувај го торентот во клиентот што го користиш 2 недели. И да немаш аплоуд нема да ти биде како hit and run. Тоа на ИПТ на ТЛ мислам дека е 10 дена. На некои торенти е невозомжно да правиш 1:1. Мене ми успеа со симнување на нови и актуелни торенти. Симнав 1 сезона шејмлес и го оставив торентот пошто гледам дека супер оди...
tr.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,283
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно