• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrent Invites Giveaway

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,489
1,042
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
има ли некој од вас torrentleech кој фамозно почнаа на членови да им излегуваат hit and run и тоа доста стари торенти, ја добив 8 одеднаш кој некои се стари и по 1 гдина што сум ги симнал, еб.м им мат.р
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,561
8,749
Скопје
има ли некој од вас torrentleech кој фамозно почнаа на членови да им излегуваат hit and run и тоа доста стари торенти, ја добив 8 одеднаш кој некои се стари и по 1 гдина што сум ги симнал, еб.м им мат.р
Еден торент ми се појавил у хит енд ран.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,689
3,855
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Некој да не има invite за cgpeers?
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
454
606
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,689
3,855
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

lumibi

Intern
5 јуни 2008
139
26
Кој тракер е најдобар за е-леарнинг и магазини за техника? Прашувам за специфичните, не за генералните тракери.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #857

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,412
3,975
Скопје
Кој тракер е најдобар за е-леарнинг и магазини за техника? Прашувам за специфичните, не за генералните тракери.
Насочен е кон книги, има и стручна проблематика. Ако ти треба нешто конкретно да побарам, пиши ми.

има ли некој од вас torrentleech кој фамозно почнаа на членови да им излегуваат hit and run и тоа доста стари торенти, ја добив 8 одеднаш кој некои се стари и по 1 гдина што сум ги симнал, еб.м им мат.р
И кај мене се појавил некој од лани или може и претходно. WTF?!
 
Последна промена:

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,806
3,173
има ли некој од вас torrentleech кој фамозно почнаа на членови да им излегуваат hit and run и тоа доста стари торенти, ја добив 8 одеднаш кој некои се стари и по 1 гдина што сум ги симнал, еб.м им мат.р
Немам ништо такво, сѐ е во ред кај мене.
Некој да не има invite за cgpeers?
CGpeers е затворен за нови членови едно година-две, ако не и повеќе. Нема индикации дека нешто ќе се промени во скоро време.
Ама за нова година gfxpeers беше отворен за регистрација. Како не пиша некој ден порано...
Кој тракер е најдобар за е-леарнинг и магазини за техника? Прашувам за специфичните, не за генералните тракери.
МАМ е најдобар општ за книги. Специфичните се обично специфицирани по области, за која област те интересира? За списанија види овде.
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,070
2,951
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Дечки да не може некој да ми даде инвајт за IPTorrents? Тхкс
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,070
2,951
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64

GDD#2k

Intern
7 април 2014
4
1
Некој да не има invite за cgpeers или torrentleech било кој од овие ке ми заврши работа.
Благодарам однапред.
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
694
564
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Некој да не има пристап до приватен тракер за видео курсеви?
 

blackfen1

Gaining Experience
16 јануари 2018
51
78
Не знам дали е оф топик, ама да не отворам нова безвезе тема, дали некој има торент од новиот Justice League со 10/10 audio и video quality?
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,806
3,173
Не знам дали е оф топик, ама да не отворам нова безвезе тема, дали некој има торент од новиот Justice League со 10/10 audio и video quality?
На сите можни тракери го има. Секаде е истиот, симнат е од стриминг сервисите. Подобар квалитет кога ќе излезе на блуреј.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,561
8,749
Скопје
На сите можни тракери го има. Секаде е истиот, симнат е од стриминг сервисите. Подобар квалитет кога ќе излезе на блуреј.
Ај тоа, ама и во рекордно време македонски превод извадија.
Па, па, па.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно