• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrent Invites Giveaway

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
870
3,023
Прага
Имам 3 инвајтс за IPT. Би сакал ги трампам за инвајт на PassThePopcorn/HDBits/Karagarga. Знам дека не е фер трампа, ама се надевам дека има добри дечки тука. :rolleyes: Би почекал 5-7 дена, ако не се најде таков јунак би ги дал така.

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,598
2,938
Имам 3 инвајтс за IPT. Би сакал ги трампам за инвајт на PassThePopcorn/HDBits/Karagarga. Знам дека не е фер трампа, ама се надевам дека има добри дечки тука. :rolleyes: Би почекал 5-7 дена, ако не се најде таков јунак би ги дал така.
Со среќа.
Не е можно некој да е член на тие тракери па и уште со право да поканува, а да не е член на IPT.

• Ми се допаѓа
Реакции: Avid

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
870
3,023
Прага
Со среќа.
Не е можно некој да е член на тие тракери па и уште со право да поканува, а да не е член на IPT.
Знам, ама ете да си ја пробам среќата. Секако ако нема кандидати ќе ги дадам поканите за ИПТ.

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
412
389
Струга
Малку off-topic можеби ќе забегам, но, дали некој најде начин како да придржам англиски јазик на Zamunda? Уште малце бугарскиов ќе го присвојам...

Пробано е чистење на колачина, без addons, успат и свежа инсталација, и после промена на англиски, пак си се враѓа на бугарски на следното уклучување.

On: некој прајвет тракер шо се токми со IPTorrents, успат и инвајтче?

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,201
7,954
Скопје
Малку off-topic можеби ќе забегам, но, дали некој најде начин како да придржам англиски јазик на Zamunda? Уште малце бугарскиов ќе го присвојам...
Пробано е чистење на колачина, без addons, успат и свежа инсталација, и после промена на англиски, пак си се враѓа на бугарски на следното уклучување.
Кај мене си е на англиски цело време, не се сеќавам дали требало нешто да чепкам... замунда точка нет?

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
412
389
Струга
Кај мене си е на англиски цело време, не се сеќавам дали требало нешто да чепкам... замунда точка нет?
Да. Кај мене на секое ново уклучување читам Добре дошли. Сите сетинзи ги извртив, нема ништо.
P.S на лисицата сум, a имам пробано и на Edge и Chrome

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,201
7,954
Скопје
Да. Кај мене на секое ново уклучување читам Добре дошли. Сите сетинзи ги извртив, нема ништо.
И јас сум на лисица. Сега вака кога ќе се потсетам, ко да го имав проблемов одамна ама како сум го решил не знам. Очигледно е дека нешто не е направено од нивна страна ко шо треба.
Дали во профајл ти е наместено
1603531642423.png
Пробај стај се Германец :D
Сега кога стиснав горе лево на планетата, па одбрав англиски, ми го смени од англиски во германски :O
Потоа стиснав пак англиски си се смени во англиски. Сите следни стискања си остана англиски.
На крајот на краиштата, стај го како букмарк хиперлинкот од британското знаме горе па така пристапувај.

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,418
979
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
вака немаш ли ставив англиски и без проблем си тера

1603532616287.png

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
412
389
Струга
вака немаш ли ставив англиски и без проблем си тера

Погледнете го атачментот 92642
Си тера, ама да се уклучам подоцна, пак си е вратено на Б'лгарски.
Еве вака е кај мене:

Ај да пробам како Германец.

Edit: Не сака, сега дамбетар е, во подесувања стои Англиски, а овај Англиски мене не ми е баш најпознат.

Смешки.

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,201
7,954
Скопје
Еве вака е кај мене:

Edit: Не сака, сега дамбетар е, во подесувања стои Англиски, а овај Англиски мене не ми е баш најпознат.

Смешки.
Дарк моудот те јебе :D

Иначе у меѓувреме изглеа пошо почнав да чепкам и кај мене се поеба ццц.

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,598
2,938
Еве вака е кај мене:

Да не имаш ставено некоја рестрикција за колачиња?
Гледам има едно lang што најверојатно го памти јазикот.
1603535965405.png

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
412
389
Струга
Да не имаш ставено некоја рестрикција за колачиња?
Гледам има едно lang што најверојатно го памти јазикот.
Погледнете го атачментот 92644
Лоуднато е и кај мене со lang=en, ама пак си ја прикажува на бугарски. Си имет некој тежок проблем со локализацијата.

Ако е дарк модот, бугарски ќе научам :)

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,201
7,954
Скопје
Си поиграв и јас малку.
Колачето за јазик lang кај мене е со expiry "session" значи ќе се избрише со затворање на browser.
Симнав ова
му сменив expiry date 2021 на колачето и сеа си е океј.

Штета што не го проверив пред да го заебам, да видам дали било со друг expiry, ама сигурно било.
Не се сеќавам дека ова некогаш го имам правено но, шо знам.

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,201
7,954
Скопје

торент?
Само на сикрет синема успеав да најдам ама 0 сидери е.
Името на фајлот од сикрет синема е
The Wasted Times 2016 1080p V2 WEB-DL x264 AAC-WHD.mp4
Ова дава некои резултати на Гугл ама јас не сум спремен за ваква авантура по кинески сајтови :D а и не знам дали ќе успееш да најдеш нешто

1603537548568.png

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
118
134

торент?

• Ми се допаѓа
Реакции: Avid

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,418
979
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Ме спаси 5долари да се претплатам на Watch Korean Dramas, Chinese Dramas and Movies Online | Rakuten Viki

еве се симна фала многу
Мислењето е автоматски споено:

pa prati mi po PP torentov ako sakas gleam 5gb ke bide baagi pojaka slikava

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,393
Членови
28,283