• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrent Invites Giveaway

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,434
992
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Дечки колку H&R торенти се дозволени на IPT?
MASTI FUN AND ENJOY: Ghost Leeching from Torrent

користи го ова и ке се заборавиш веке сидовање,шансите за бан се 0%
кај ИПТ после 1 ден торентот се брише воопшто ко да не си го симињал, кај ТЛ стои, еве @Avid симиња од црна берза ама и таму стојат торентите кој исто ја користи оваа финта , и замисли таму го имало СПутник :D
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
MASTI FUN AND ENJOY: Ghost Leeching from Torrent

користи го ова и ке се заборавиш веке сидовање,шансите за бан се 0%
кај ИПТ после 1 ден торентот се брише воопшто ко да не си го симињал, кај ТЛ стои, еве @Avid симиња од црна берза ама и таму стојат торентите кој исто ја користи оваа финта , и замисли таму го имало СПутник :D


Ова се тракерите од IPT. Кој тракер треба да го избришам? Овој што е Working?
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,434
992
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia


Ова се тракерите од IPT. Кој тракер треба да го избришам? Овој што е Working?
Пошто ова е многу стар туторијал во времето кога не бил брз интернетот толку, инсталирај qbitorrent пред да го ставиш филмот што и да симињаш местиш Tools=Option-speed местиш 1кб, пушташ торентот не чекај многу 1-2секунди ги бришеш сите тракери1-2-3 колку и да се, се вракаш назад тоа 1кб го вракаш на нула за да ти почне фул брзината.

upload_2020-8-9_19-4-19.png
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Пошто ова е многу стар туторијал во времето кога не бил брз интернетот толку, инсталирај qbitorrent пред да го ставиш филмот што и да симињаш местиш Tools=Option-speed местиш 1кб, пушташ торентот не чекај многу 1-2секунди ги бришеш сите тракери1-2-3 колку и да се, се вракаш назад тоа 1кб го вракаш на нула за да ти почне фул брзината.

Погледнете го атачментот 89990
Чисто информативно има и ваква опција:


Или редам само дури да покаже тракерите со 1 kb и бришам после?
Друго прашање, дали ќе го регистрира торентот во H&R?
Трето, дали ќе симнува со максимална брзина бидејќи прочитав нема да се поврзвеле нови сидери со тебе?
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,434
992
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Чисто информативно има и ваква опција:


Или редам само дури да покаже тракерите со 1 kb и бришам после?
Друго прашање, дали ќе го регистрира торентот во H&R?
Трето, дали ќе симнува со максимална брзина бидејќи прочитав нема да се поврзвеле нови сидери со тебе?
не чепкам ништо тоа јас,иде со фул брзина не сум приметил ништо
пробај не губиш ништо
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Не сум стигнал да пробам. Последен торент од IPT го симнував пред недела дена кога прашував во темава за колку H&R се дозволени.
Пробано, работи супер. Го маркира торентот со неколку килобајти H&R но ништо страшно. Фала ти за советот.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
208
107
Ima nekoj invite za waffles.ch?
Скоро година дена има овие се офлајн и тешко дека ќе се вратат. Ако бараш музички тракери моментално најдобри ти се notwhat.cd и Redacted ама за инвајт тешко. Мислам дека примаат со интервју, ама не сум сигурен.
 

lumibi

Intern
5 јуни 2008
137
24
Скоро година дена има овие се офлајн и тешко дека ќе се вратат. Ако бараш музички тракери моментално најдобри ти се notwhat.cd и Redacted ама за инвајт тешко. Мислам дека примаат со интервју, ама не сум сигурен.
Да, вистина биле офлајн. Порано бев член на waffles.fm и на what.cd но ги нема тие трекери веке.

Дали torrentday или trancetraffic нудат нешто повеке музика од torrentleech и scenetime или не?
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
208
107
Да, вистина биле офлајн. Порано бев член на waffles.fm и на what.cd но ги нема тие трекери веке.

Дали torrentday или trancetraffic нудат нешто повеке музика од torrentleech и scenetime или не?
Транстрафик по самото име ти укажува каков вид музика дава. Транс, техно, хаус, електронска итн. Другите тракери се генерални каде може да најдеш секаков вид музика. За жал моментално е тешко да влезеш на redacted и nowhat.cd кои се идеални замена на what.cd и waffles.ch
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,434
992
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
За да добиеш инвајт кај нив треба да имаш 2ТБ нивни интернали или 3ТБ било какви торенти на сид, со просечно време од 60 дена. Пред 2-3 месеци имав 4 инвајти. Ми рикна надворешниот ХДД на кои ги имав сидуваните торенти. Додека стигнам до инвајти пак ќе ми треба доста време. Ако не ти се брза ќе ти пратам :)
доби ли инвајт од хдбитс?
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
208
107
доби ли инвајт од хдбитс?
Имам 400 + гб со просечно време од 24 дена. Немам време и немам сеуште набавено надворешен хдд. Ако си заинтересиран и ти да те рачунам за инвајт, ама ти велам ќе трае малце.
 

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
139
145
Може ли да ми спореди некој приватен тракер со Замунда? Има ли повеќе избор на приватните тракери кои се споменати во оваа тема? Прашувам бидејќи не сум користел никогаш, доколку е подобро од Замунда или добра алтернатива вреди да се проба доколку некој има покана. Имам добар уплоад и спремен сум да seed-ам.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
208
107
Може ли да ми спореди некој приватен тракер со Замунда? Има ли повеќе избор на приватните тракери кои се споменати во оваа тема? Прашувам бидејќи не сум користел никогаш, доколку е подобро од Замунда или добра алтернатива вреди да се проба доколку некој има покана. Имам добар уплоад и спремен сум да seed-ам.
IPTorrents како за почеток може. Генерален тракер, како замунда.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,361
8,406
Скопје
Може ли да ми спореди некој приватен тракер со Замунда? Има ли повеќе избор на приватните тракери кои се споменати во оваа тема? Прашувам бидејќи не сум користел никогаш, доколку е подобро од Замунда или добра алтернатива вреди да се проба доколку некој има покана. Имам добар уплоад и спремен сум да seed-ам.
Кои твои потреби Замунда не ги задоволува?
 

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
139
145
Кои твои потреби Замунда не ги задоволува?
Искрено скоро се задоволува, тук таму не може да се најде по некоја сериа во одреден квалитет. Затоа и беше прашањето, не сум користел некои од тракерите спомнати овде па затоа прашав.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,677
3,049

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,111
Членови
28,704
Најнов член
stojanovvlado
На врв Дно