1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,701
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Што му фали на eztv или rarbg? Или на Коди со Genesis? Бараш 1080p? Мене ми е ќеиф ама па ако нема, гледам и 720p. За послабо гледам само ако е нешто што е ептен ретро и не може да се најде во подобар квалитет :)
  (Иначе Pickbox на МаксТВ си е супер. Заедно со HBO OD се таман за цела фамилија, освен за мене :)
   
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,776
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  Најди ми ја некаде Chosen (мини) серијата на HD или FullHD :)
   
 3. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,245
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  IPT
  [​IMG]
   
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,776
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  Еееее, ама немам инвајт :) @SiPy` ми прати инвајт само закаснив некој саат со регистрација и истекла поканата... Ако имаш инвајт за IPT, сподели :)
   
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Screenshot_5.png @-={K-O-R-U-N}=- Кај мене те дава регистриран, баш сега проверив. :)
   
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,776
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Имам 3 нови IPT invites, само за тие што мислат да одржуваат ratio.
   
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Daj
   
 9. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,245
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  И ја сум имал 3 инвајти не сум ни видел, кој сака нека пише мејл во ПП, правилото за одржување ратио сеуште важи. :)
   
 10. Gogzy

  Gogzy
  Gaining Experience

  258
  246
  12 Декември 2013
  Машко
  ај кој има за кој и да е сајт нека прати инвајт аман... релативно итно ми треба
  фала однапред
   
 11. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,701
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 12. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,701
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  сега го видов ова. ја симна?
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,245
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Прати мејл во пп ако сакаш за IPT
   
 14. Ghost

  Ghost
  Intern

  121
  16
  3 Декември 2010
  Машко
  Имам две покани за Torrentday, нормално за корисници што ке го оджуваат ratio.

  На кого му е потребно нека ми пише во пп.

  Поздрав
   
 15. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,318
  2,567
  19 Јули 2013
  Да не има некој покана за deli.sh?
   
 16. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Има 3 тазе инвајти за IPT уште се топли. Правилото за одржување ратио сеуште важи.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 17. architect

  architect
  Unstoppable

  1,972
  2,360
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  што содржина има на тој торент тракер? доколку е добар ја би пробал да видаш чисто ме интересира како стојат со софтвер :)
   
 18. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Јас сум задоволен и само овој го користам. Ако сакаш инвајт пиши ми маил во ПП.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 19. architect

  architect
  Unstoppable

  1,972
  2,360
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  пратено
   
 20. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  841
  294
  18 ноември 2013
  Машко
  Зш вака бе ? А во клиентот си седат.
  [​IMG]
   
 21. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Треба време да регистрираат, ќе се среди.
   
  На AndrejFerdzo му/ѝ се допаѓа ова.
 22. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Нови 3 инвајта за IPT. Правилото за ratio сеуште важи, заинтересирани пратете маил во ПП.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,245
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  И јас имам 3 инвајта, кој сака нека пише ПП
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 24. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Доделувам 1 инвајт за THE BLACK CAT GAMES. Приватен тракер со најголема колекција на игри.
  Малку е построг системот на тракеров така да би ве замолил само на оној што му треба да ми прати ПП.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Ethan

  Ethan
  Intern

  15
  11
  31 Мај 2014
  Машко
  Случајно да не има некој покана за добар тракер за филмови, серии..
   
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,117
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  554
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  637
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,504
 5. Flapjack
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,151
Вчитување...

Сподели

Вчитување...