1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sony MH755: Слушалки од $8 за аудиофилско уживање

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Андреј, 9 Септември 2019.

 1. Викса

  Викса
  On your way to fame

  505
  637
  12 Март 2011
  Машко
  Ццц сите му ги купивте на electronhero нема веќе залиха :)
   
  На farkizz и Маша им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  9,488
  9,186
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нешто си грешка, има залиха.
   
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  Оригиналните имаат гумифицирана основа наместо мазна пластика од страната на увото и подобар кабел.

  Треба да стигнат моите утре, па ќе ти кажам што мислам во споредба со други буџет слушалки.
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Викса

  Викса
  On your way to fame

  505
  637
  12 Март 2011
  Машко
  Изгледа цело време прави рефил, вчера немаше ниедна опција :)

  upload_2019-10-24_19-5-10.png
   
 5. krema

  krema
  Professor

  9,488
  9,186
  24 Јуни 2009
  Машко
  Епа и кај нив мора да има „Венцо утовар-истовар“. :D
  И да, сега се за 1 долар поскапи, да има и за мајсторот пиво. :)
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Викса

  Викса
  On your way to fame

  505
  637
  12 Март 2011
  Машко
  upload_2019-10-24_20-19-42.png

  Не знам како се добива купонов знам и погоре спомна некој :)

  rwtf3024 е продавачот.
   
 7. krema

  krema
  Professor

  9,488
  9,186
  24 Јуни 2009
  Машко
  Линк ако може?

  Да не испаднат само фејк. :)
   
 8. Викса

  Викса
  On your way to fame

  505
  637
  12 Март 2011
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,488
  9,186
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Андреј не го спомна овој продавач како проверен, ако си нашол на друго место дека овој продавач е „добар“ тогаш ОК. :)
   
 10. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  Стигна новата пратка од electronhero :)

  [​IMG]

  Во последно време ги слушам со овие филтри. Звучат подобро бидејќи го прави требл-от поприроден на уво.

  [​IMG]
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  97
  81
  1 Март 2013
  Машко
  На нас младите не ни смета треблето на mh755:):angel::)
   
 12. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  239
  195
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Читам подолго време и морам да прашам:
  Шо прајте со толку исти слушалки? Да не ги јадите? :D
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  9,488
  9,186
  24 Јуни 2009
  Машко
  Креш тест му правет :D
   
 14. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  97
  81
  1 Март 2013
  Машко
  За во секоја соба по едни
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  Ако снема што ќе праиме после :) Идејата ми беше да модифицирам 3-4 и да ги раздадам како подарок на пријатели кои слушаат музика на аирподс :D

  Напротив, го отвара треблето уште повеќе. Give it a try. Mало подобрување на звукот, не е толку приметно како со филтрите на BLON.
   
  Lokvan, Маша, zdravkovskii и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  97
  81
  1 Март 2013
  Машко
  На krema и Lokvan им се допаѓа ова.
 17. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  674
  142
  10 Мај 2007
  shots fired
   
  На Андреј му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  868
  681
  29 Март 2011
 19. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  На neW1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,039
  1,604
  13 Јануари 2014
  Машко
  Значи ги земаш слушалките што веќе ги имаш, додаваш (колку што гледам proprietary) silicone eartips и ANC и ги викаш "Pro"? Баш ме интересира како ќе се покажат, AirPods имаат за чудо пристојни драјвери. Да не беше лошиот дизајн и комплетниот недостаток на noise cancelling, дури и пасивно, ќе беа добра опција.
   
 21. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  980
  1,110
  9 Јуни 2015
  Машко
  Само што ми стигнаа слишалките нарачани од electronhero, pure trash, немаат НИКАКОВ бас!
   
 22. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  Xмм 5 пара слушалки имам нарачано од него и сите беа ок. Незнам која е твојата дефиниција за бас ама слушалките имаат повеќе од доволно бас. И други тука нарачале од истиот селер.
   
 23. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  980
  1,110
  9 Јуни 2015
  Машко
  те канам на гости да ги слушнеш
   
 24. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  84
  210
  4 Септември 2012
  Машко
  Фала, далеку сум :) Доволно е да пратиш слики. Извади ги силиконските типсови и без нив направи неколку.
   
 25. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  980
  1,110
  9 Јуни 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...