1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  548
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
  Прашај да видеме и на тебе што ќе ти одговорат .
   
 2. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Dali nekoj ima informacija kolku internet bi potrosil dnevno da receme ako gledam iptv 8 saati prosek na den vo fhd rezolucija. Prasuvam zatoa sto sakam da zemam od telekom internet megutoa kaj niv e limitiran na 1.000 giga pa neznam dali ke mi stigne za cel mesec
   
 3. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,245
  2,474
  19 Јули 2013
  За осум часа дневно, би требало некаде 20-30 GB на ден, сепак зависи од каналите.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  643
  411
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Па кај сите е лимитиран на 1.000gb. А ако ги потрошиш тие 1.000gb... браво :)
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,166
  717
  12 Април 2013
  Машко
  кој сите бе дедо мраз..кај а1 500гб лимит е
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Sakas da kazes dela nema sansi da se potrosat 1000 giga i vo ful hd da gledas sekojdnevno. Na drug forum nekoi vikaat dela full hd trosi 4 giga na saat ako gledas 8 saata dnevno toa se 32 giga dnevno. I jas mislam deka e premnogu ne veruvam bas
   
 7. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
  Толку е летаат 20-30гб во текот на денот ако гледаш фул хд

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,601
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  Јас со еден ТВ на ИПТВ дома трошам околу 600-750гб месечно, со се интернет заедно.
  Да земеме средна вредност дека каналот влече околу 5 мегабити (зависи има FHD компресирани 24фпс идат и со 2мбпс, некои и 10-15 мбпс изворно пуштени 50/60 фпс), во тој случај еден саат е околу 2гб, 8 саати = 16гб дневно, 30 дена х 16 = ~500гб месечно.
   
  spytronicmk, goran_oh и на Aleksandaraleks12345 им се допаѓа ова.
 9. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Земав денес тест од Рапид и гледам дека е баш стабилен серверот. Сликата е солидна. Маната е што каналите не се групирани по земји.

  Дали преку Пејпал се плаќа?

  Ваши искуства од поблиско минато? Дали е стабилен?
   
 10. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Групирани се по земји како не,сликата е повеќе од солидна,серверот е 99% стабилен некој resseler наплатува преку PayPal некој не повеќето преку картичка наплатуваат.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Zdravo decki. Sakam da prasam dali nekoj e resseler na rapid iptv ili da znae nekoj koj e resseler? Sum slusnal deka se megu najdobrite ama mnogu ja iskomplicirale rabotata za eden obicen test, treba da se registriras bla bla, trista gluposti i ne sum se snasol na nivnata strana pa da ne znae nekoj resseler od balkanov na rapid za da gi probam da vidam dali stvarno se tolku dobri kako sto gi falat
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 12. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Рег на форумот нивен, и побарај тест, риселери ќе ти пишат пп, ништо комплицирано.
   
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,166
  717
  12 Април 2013
  Машко
  Ти за обичен тест не можеш да се снајдеш, тек за другото да не правиме моабет.
   
  MacRazor, krema и на smole им се допаѓа ова.
 14. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Не е којзнае колку комплицирано, и јас мислев така, ама вчера се регистрирав на форумот и пишав во темата за тестови. Ми пиша по пп еден дечко за да му пратам мејл за да ми креира панел за управување со линиите и после системот ми прати мејл со пасворд за да влезам. После одиш во панелот кај едни три точки и кликаш "download" и селектираш m3u with options. Влегов, го активирав и си работи како што треба. После дечкото пишува уште една приватна порака со упатства и тоа е тоа.

  @goran_oh Сум требал да ја впишам таа m3u with optins за групирањето. :D А нема ли опција откако ќе влезам во земјата, листата со каналите да се прикажува од левата страна вертикално а од десната страна да си има прозорец за преглед на видеото со кликање еднаш на ОК а по втор пат да се отвора видеото на цел екран?
   
 15. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  64
  16
  12 ноември 2018
  Машко
  Hahhaah drugar ne ti e dobro... ti si probal da se registriras i da dobies test ili samo tropas zeleni
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,166
  717
  12 Април 2013
  Машко
  па сум нивен корисник, толку е просто и едноставно
   
  На Aleksandaraleks12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
  Момци од каде/од кого користите IPTV(iptv community/rapid iptv)или од некој друг?Во Јануари ми завршува кинескиот iptv,па се мислам да земам од друго место.
   
 18. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  RapidSwiss долги години корисник презадоволен.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,632
  10,217
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што му фали на китајскиот?
   
 20. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Мамето да си го такват кинезиве, лига шампиони и куп уефа ниту пола минута не поминуваше без кочење. Плус повеќе од пола од спортските канали не ги отвораше.
   
 21. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Еми друже нема лутиш колку пари толку музика.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 22. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
  Па мене ми е ок,но жена ми сака да гледа од америчките канали ( Е/Discovery ID/ ) и слични,а на овие канали доста од времето има баферинг или не ги отвара...
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 23. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  643
  411
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Сите сакаат да поминат поефтино, а не да си платат повеќе и да не ги боли глава.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  kamenko, goran_oh и на julll им се допаѓа ова.
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,166
  717
  12 Април 2013
  Машко
  Затоа ке си земеш DAZN да го избегнеш тоа сечкање
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Кај мене ова супер работи - US $15.49 20% OFF|Mitvpro Europe iptv subscription italian french polish Belgium turkish canada portugal UK iptv code hot club xxx stable iptv-in Set-top Boxes from Consumer Electronics on AliExpress
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...