1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,218
  28 oктомври 2008
  Со мало задоцнување, но сепак незаборавено: прекрасна соработка и одлични момци:)
  +1 @Вајкинг
  +1 @STEFF
  +1 @Crazy
   
  На PC_GAMER, Crazy, igor_igor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,139
  2 Септември 2012
  Машко
  PC_GAMER, goranzoran и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,139
  2 Септември 2012
  Машко
 4. Tonino

  Tonino
  Gaining Experience

  84
  53
  14 oктомври 2011
  Машко
  CCPP Operator
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,019
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не станува збор за купопродажба,

  туку огромна благодарност до @HardCorec за дадената можност за запознавање и тестирање на едно мало ѓаволче Mikrotik RB750.
  Со еден збор RouterOS е sвер :D
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  931
  1,426
  6 ноември 2007
  Позитивно искуство со @igor_igor и @crazzyy84.
  Супер спакувано, 100% функционалност. Нема грешка.
   
  PC_GAMER, igor_igor и на crazzyy84 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,555
  4 ноември 2013
  Машко
  Во секое време друже :), ти благодарам и тебе што го чуваше MikroTik-от како да е твој, како што го пратив така и го добив назад, без знаци на користење :).
   
  PC_GAMER, krema и на gokica им се допаѓа ова.
 8. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  541
  352
  2 Март 2010
  Машко
 9. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,515
  11 Декември 2008
  Машко
  Со мало задоцнување, све ок :)
  +1 @Daniel86 - среди некои комплицирани проблеми на лаптоп
  +1 @vlavot - купив телефон, беше нов неотпакуван земен од оператор токму како што ми имаше кажано
   
  nik0la_, PC_GAMER, HardCorec и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,555
  4 ноември 2013
  Машко
  Ма што да кажам за тебе господине @bogoevski, брзо се договоривме, одма ја испрати камерата...мислам дека по брз deal не сум направил :) фала ти ептен.
  +100 од мене!
   
  PC_GAMER, bogoevski, STEFF и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Со задоцнување позитивно искуство со @olikomerc супер дечко договоривме завршибме работа :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,263
  8,659
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL

  Тоа е.... сигурен сум дека и ти го избалансирал кулерот и му сменил бандаж.
   
  На olikomerc и Necromancer им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Голем поздрав за @Daniel86, одлична работа за лаптопот заврши.

  И тоа плус :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
 15. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  На Crazy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pacerMK

  pacerMK
  Gaining Experience

  107
  158
  28 Декември 2015
  Машко
  Студент
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,218
  28 oктомври 2008
  +1 @Dux
  Веома организиран момак. Ми ја врати вербата во Брза пратка:)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  imperial

  imperial
  V.I.P

  1,410
  2,029
  12 Август 2009
  Машко
  +1 @Daniel86 за сервис на ТВ.
   
  prichina, HardCorec и на Daniel86 им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,139
  2 Септември 2012
  Машко
  @gamer-eddie и што да се каже, мераклија за хардвер, екстра дечко.
  Значи постар хардвер али пазен, мазен, чист, зачуван во оригинална кутија па може и кесата беше од Сет оригиналната кога е купен, мислиш сега си го купил од продавница. :D
  Јас сум педантен за овие работи ама eddie е врв секоја чест, да ти е мерак да купиш нешто од кај него.:p
  Кој како ме виде со кесата , ми вика абе пеер уште у Сет има вакви работи, продаваат ? :oh::)
   
  Последна промена: 15 Јуни 2017
  На Krkac, PC_GAMER, gamer-eddie и уште 5 други им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  +1 голем за @NAMA.mk - земени три столици, лесно склопливи, попуст ко за форумџии - и уште побрза достава! Браво за вас дечки, дефинитивно продолжуваме соработка :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  Krkac, PC_GAMER, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  +3 за @the_maker . Сите три нови Redmi тераат како луди :)
   
  На PC_GAMER и kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 22. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  930
  1,518
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  у море се вцрвенив од пофалбава :)
   
  На igor_igor и Oktar им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,555
  4 ноември 2013
  Машко
  @D
  (не е купопродажба на хардвер но сепак е одлично искуство со него)
  Фер и коректен дечко, ти благодарам на соработката друже, само пофални зборови за тебе.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,397
  3,729
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Уште еден доказ дека има луѓе со добри срца ! Благодарност до @ARMac +1 за него !
   
  На ARMac и Oktar им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Позитивно за @igor_bef звучките ТОП , @omegaRED другарот презадоволен од телефонот тип топ.

  И како и секогаш +100000 за @viksa86 Профи :)
   
  igor_bef, Oktar и на omegaRED им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...