• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Paypal -vadam pari

macki

Intern
11 февруари 2018
3
0
Здраво дечки,имам конкретно прашање во врска со плакање преку пејпал односно треба да платам 10еур на човек во Босна па ме интересира колку би изнесувала провизијата за тие пари што би ми ги земале од пејпал (да уфрлам повеке) бидејки кај него на сметка треба да легнат точно 10еур.Поздрав.
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
926
870
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Здраво дечки,имам конкретно прашање во врска со плакање преку пејпал односно треба да платам 10еур на човек во Босна па ме интересира колку би изнесувала провизијата за тие пари што би ми ги земале од пејпал (да уфрлам повеке) бидејки кај него на сметка треба да легнат точно 10еур.Поздрав.
Поради ситуацијава со ковид19 пејпал не зема провизија периодов.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

macki

Intern
11 февруари 2018
3
0
Поради ситуацијава со ковид19 пејпал не зема провизија периодов.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Колку што разбирав парите ке му стигнат фул (10еур) а нема провизија поради ситуацијава...Меѓутоа пошто се работи за месечна претплата колку би била провизијата понатаму во нормални услови т.е кога ке се смири ситуацијава со короната.Фала и поздрав.
 

macki

Intern
11 февруари 2018
3
0
Пушти му однапред пари за повеќе месеци.
:);)
Така е, држи вода муабетот ама кога се работи за услуга што може да ја прекине уште утре некако и месец дена ми се многу па затоа секако дека ке останам на месец за месец е сега ако има некоја стандардна тарифа од-до на пејпал убаво би било да се знае мислам дека и на другите добро би им дошла информацијата.
Еве едно корисно инфо со провизии за сите што сакаат да работат преку вестерн унион
Western Union трансфер на пари
 
  • Ја почнал/а темата
  • #181

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,317
2,791
скопје
Здраво дечки,имам конкретно прашање во врска со плакање преку пејпал односно треба да платам 10еур на човек во Босна па ме интересира колку би изнесувала провизијата за тие пари што би ми ги земале од пејпал (да уфрлам повеке) бидејки кај него на сметка треба да легнат точно 10еур.Поздрав.
Еве ти провизии за босна
 
  • Ја почнал/а темата
  • #182

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,317
2,791
скопје
Замена за payoneer тука.
Само 5% провизија за трансакции над $400.
Исплата нареден работен ден (секако со претходна најава) во кеш или на трансакциска, по ваша желба.
 
Последна промена:

CokeZone

Gaining Experience
27 декември 2015
110
82
Ти благодарам за услугата, професионален како и секогаш. Се најавив претходно, следниот ден одма кешарац на рака. Поздрав :)
 

iMan

Intern
1 септември 2009
42
2
Ви благодарам на услугата, се беше завршено професионално и коректно од ваша страна. Пријатно ме изненадивте. :)
 

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
174
84
Уште 2 успешни трансакции исплата на paypal и крипто, секогаш точно и на време.
 

ven0m

Intern
17 декември 2018
9
14
Да го пофалам и јас, сигурен и професионален, денеска завршивме трансакција. Поздрав:)
 

Tommy P

Intern
4 април 2011
33
34
Се гледа ли некој со дечково? Гледам пред 10 дена последно бил онлајн на форумот, а телефонот не му звони воопшто.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,556
Мислења
820,426
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно