1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Payoneer картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од MarkoHF, 22 Јули 2013.

 1. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  770
  868
  9 Јуни 2011
  Машко

  Ако можеш да ми ги пратеш како SEPA трансфер - јас ќе ти ги извадам и дадам на рака, без да се мавташ по банки и УЈП. Секако, ако ти одговара мојот процент :)

  Имам ЕУ и US банкарски сметки.

  За суми до 1000евра, парите ти ги исплаќам во рок од 24 часа откако ќе легнат кај мене на сметка

  Пиши ми ПП и повеќе детали ако ти одговара ова.
   
  На User12 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  104
  29
  14 ноември 2014
  Прашање:
  Картицава ми е блокирана, пошто ја немам користено долго време, автоматски ја блокирале, сега кога ќе и истече рокот, дали автоматски ќе ми ја обноват или не?
  Не ја користам воопшто и не знам дали имам некакви трошкови околу неа, па ако има, дали може да ја откажам или не?
   
 3. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  97
  61
  21 Мај 2017
  Нема да има трошкови, нема потреба да ја откажеш доколку е блокирана/истечена.
  Нема да ја обноват доколку не е активна подолго време, ќе треба ти да побараш нова доколку ти треба.
   
  На Ticklah му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  104
  29
  14 ноември 2014
  Фала ти, значи ништо да не чепкам.
  <3
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  121
  56
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  пред година и пол ме одраа во долари, 10% плус седнав во шел да пијам кафе... сите ме гледаа чудно
   
 6. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  121
  56
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  5 еу зимаат, и максимум од повлекување е 800 еу, јас си терам алфа бидејки пејтин седат парите само 24 часа, одма ти ги книжат
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  770
  868
  9 Јуни 2011
  Машко
  Тоа ако си дозволил банкоматот да ти прави конверзија.

  Мене ми е една од картичките GBP, и ме прашува дали сакам да ми направат автоматска конверзија.
  НИКОГАШ не дозволувај да ти прави банкоматот/merchant-ot конверзија, затоа што сигурно екстра ќе те штаве него issuing bank на твојата картичка.

  Не знам, јас првиот пат бев до Качаник и ручав едно предобро телешко таму, келнерот и тие околу него беа баш френдли и супер добро збореа Англиски :)

  пошо хани елези ти е селце, веројатно тамошните мештани се знаат меѓу себе па те гледале затоа косо ;)
   
 8. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,111
  655
  8 Мај 2010
  Машко
  Знам дека веќе се одговорени овие прашања, но би сакал да добијам одговор од некој што скоро направил вадење на пари од друга држава, прашањето е следно.

  Колку може максимално да се извади од банкомат по трансакција во Грција? 5.000$ знам дека е лимитот на Payoneer. Но некаде прочитав дека максимално по трансакција може да се извади 1200$ некаде 2000$.
  Кој банкомат дава најголема сума во една трансакција?
   
 9. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,397
  1,779
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Alpha Bank може 1200€ на една трансакција. За повеќе, не сум слушнал некој банкомат да пушта.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...