• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,168
1,637
Кога веќе се збори за стари игри, имаше една игра со возење ептен, се собираа ко power ups, еден од нив беше метална опашка со тег на колата се правеше. Исто знам можеше под вода да се вози.

На некој да не му текнува име?
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
236
184
Како голем фан на Subnautica решив да направам artwork.До сега не искочила подобра horror/survival игра.Едноставно има одлична атмосфера,одлична и огромна мапа,одличен crafting систем,многу upgrades и многу разни чудовишта.Ја препорачувам на сите љубители на survival игри.

(Сликата не ја постирам во Photoshop креации затоа што се работи за игра)

https://flic.kr/p/2kNo9F7 View: https://www.flickr.com/photos/[email protected]/51064351596/in/dateposted-public/lightbox/
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
77
122
Како голем фан на Subnautica решив да направам artwork.До сега не искочила подобра horror/survival игра.Едноставно има одлична атмосфера,одлична и огромна мапа,одличен crafting систем,многу upgrades и многу разни чудовишта.Ја препорачувам на сите љубители на survival игри.

(Сликата не ја постирам во Photoshop креации затоа што се работи за игра)

https://flic.kr/p/2kNo9F7 View: https://www.flickr.com/photos/[email protected]/51064351596/in/dateposted-public/lightbox/
Феноменална игра и супер слика си изработил. Една од најстрашните ненамерно страшни игри (мислам намерно е ама од прв поглед не делува така) .
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
236
184
Феноменална игра и супер слика си изработил. Една од најстрашните ненамерно страшни игри (мислам намерно е ама од прв поглед не делува така) .
Фала ти.Дефинитивно е masterpiece а е исто така underrated што е жално.Генерално играта почнува од кога ќе се изгради базата,се претходно е само подготовка.Неколку пати ја почнав али од x причинни морав да ја прекинам,а сега ја почнав и одам до крај,некаде околу 18 саати имам изиграно.Али нема да биде само еднаш изиграна тоа е повеќе од дефинитивно.До волку многу уживав кога го играв witcher серијалот и не се сеќавам кога претходно
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
70
79
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Од каде ја зема ?
Еден другар ми позајми акаунт, ја има земено одамна од стор. :cool:
Веќе ја играм по втор пат, малку на потешко. Предобра е. 14 мисии има.
После кампањата вели дека можеш да играш и special ops не знам дали е против ботови или против други луѓе на нет, деактивирање бомби, одбрана на позиција... Ама тоа толку не ми е интересно. Кампањата е супер.
Неколку мисии треба малку мозгање како да одиграш, ептен добро.
Баш чудно зошто на пц не може да се игра кампањата, на пс4 ти бара да правиш activision акаунт(не ми е јасно зошто, не играм мулти), но можеш cancel, и играш офлајн кампања.

За скапо скапо е, но како знам, може двајца да соберат пари и да ја делат на primary/guest.
Утре може и да ја продадат на други двајца кои пак ќе ја делат и така цената ќе спаѓа со секое следно продавање.

Еден ќе го внесе купениот акаунт, активира primary, симне/инсталира, и игра од својот главен акаунт, ќе си добива трофеи на својот,(но никогаш не смее да игра од купениот акаунт, ќе го исклучи гостинот кој игра)

Потоа, за да инсталира гостинот, треба претходникот да се одјави од акаунтот.
Другиот го внесува истиот купен акаунт, нема да активира Primary, ќе симне и ќе игра само од купениот и ќе добива трофеи само на купениот(guest).

Ако играта содржи длц, и на двајцата им е достапно сето тоа.

Ако гостинот нема интернет, не ќе може да ја игра. Бидејќи се поврзува со псн и проверува лиценца. Ќе има катанец додека не добие интернет врска.
Оној кој го активирал акаунтот како primary, може во секое време да игра, но од свој акаунт, може и разни акаунти кои ги имате(па така секој си игра на свој акаунт и си има свој прогрес), но никако од купениот.


Оваа опција со Primary/guest мислам дека функционира и на пс5 и дај боже да функционира уште долго.
 
Последна промена:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,474
8,768
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Пошто X Rebirth ја скокнав и скроз заборавив на серијалот, случајно ми искочи X4 Foundations на стим recommended for you, ама не ми се даваа 40 евра.

Па реинсталирав X3 TC и X3 AP и збогум 1 месец слободно време. Има некој фан на X игриве? Ми се игра и X2 ама треба да се модира да заличи убаво.

1616594354732.png
 

Allen

Intern
27 февруари 2015
44
42
Вчера излезе кракната Assassin's Creed: Valhalla од Empress, има и Gold Edition. Ја пробав, топ игриче, само ќе почека малку додека не завршам RDR2! ;)
 

Abkanis

Intern
22 септември 2016
23
29
И се навратив на The Witcher 3-ката со некои екстра модови за пролепшавање како HD текстури, Clouds и Volumetric Lighting, не дека и без тоа изгледа преубаво ама вака ќе се игра дури се чека да излезе новата верзија.
 

dexter09

Intern
29 јули 2008
7
3
dexter09's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3800X - Noctua dh15 Chromax
Motherboard
Asus TUF Gaming X570-PLUS
Storage
1x Samsung Evo 250GB, 1xSamsung Evo 1TB
PSU
NZXT C750
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16)
Video card
Gigabyte GeForce RTX 3070
Case
Fractal Design Define R5
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
CoolerMaster MK730
Audio
Sony WH-1000XM3 :D
Monitor
BENQ BL 27" 4K, Dell 24" 2412M
OS
Win10
Со закаснување: Hades!

Изминативе неколку месеци се нешто скокам од игра во игра.Control па првите два дела на reboot-от на Tomb Raider. Дојдов до момент каде што барав што следно. Пробав Skyrim+Mods но во еден момент изгубив трпение и не можев да се запрам со додавање работи инекој чуден момент на перфекционизам да се се смени во играта да биде совршено со модовите. Избришав тоа и некое време вниманието ми го зароби Kingdom Come:Deliverance.

Но ете така случајно на работа некој ја спомна Hades! Кога излезе гледав видеа и стримови но тогаш нешто можеби скоро предрасудно за rogue-like/lite моментот ја изигнорирав. Ама ајде сега зошто да не се проба. :unsure:

Играта те заробува. Секој мал прогрес низ светот е голем успех најчесто проследн со ракоплескање и урлање! (Boss Fights) :D
Стилот и механиките се интересни и прогресот е доста уникатен. Сосем соодветно за rogue-lite.

Го има оној сличен момент како со Civ игрите на One more Turn - само тука е One more Run и можеби овој пат ќе пробаме со сосем различно оружје и со тоа и пристап и gameplay :D

На кратко одамна не сум бил вака фасцинирано од игра со вратена желба и организирање на ден да се најде некој саат за барем 2 run-a!
Ако некој се мисли, како мене на почетокот, дефинитивно препорачувам и заслужува да и се даде шанса!
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
77
122
Дечки малце е несоодветна темава со thread-от, али тие од овде што играте Apex Legends (поготово со конфигурација слична на мојта) дали сте приметиле снижени перформанси во 8ма сезона? Нешто приближно до -30% и со многу чести fps дропови и визуелни грешки при рендерирање.
 

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
208
359
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, Curved
It Takes Two

Забавна, не нешо вау-вау, ама интересна co-opСе измачив дур ја наместив да работи пиратски.
Топ игра за 2ца.
Ја играм со женами


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,745
3,930
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
capsule_616x353.jpg

Немам ниедна од Dragon Age изиграно, добар RPG (y)
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
151
131
Слабо со време со испити последниве месеци. Ама последнава недела еве се заиграв пак. Ја поминав Witcher 2, 2 пати да ги искусам 2та пати. Има играта маани, ама не ми се случило сеуште да играм нешто толку уникатно, толку избор да се има во игра, 10 години подоцна сеуште никоја игра нема толку избор.

Сега па Disco Elysium, чекав да излезе final cut. Многу занимива игра, многу чудна и уникатна. Што може да направат indie компании со доволно труд. Имам, пак испит наскоро може ќе се сјебе работата од играва. Ѓаволот си го барав.
 
Последна промена:

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,745
3,930
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
И јас ја играм It Takes Two. Ако ја купи еден другиот може да ја игра бесплатно со Friend's Pass.
Интересна, креативна, кежуал игричка.

1504980_screenshots_20210418002316_1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
783
927
Ми останаа неколку Call of Duty не изиграни, па да ги поминам и тие.
Моментално ја играм Modern Warfare Remastered, ептен добра, brings so much memories :love:.

1618740502480.png
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,362
4,514
Има, ама нека ја упраат првен цената после може да се земе.. :D

Инаку, навечер се пука Warzone, денски се вози чат пат. :D
ets2_20210418_130130_00.png
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,745
3,930
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Имам купонче за попуст за основната игра, на некој ако му треба пишете тука.

Screenshot 2021-04-18 133036.jpg
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,020
1,770
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
  • Хаха
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,718
Мислења
849,333
Членови
29,441
Најнов член
hristijand1
На врв Дно