• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,214
27,758
kalco.ru

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
994
1,699
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Некое кулерче со дискретна не дречлива боја може да е интересно, ама се забега, ова свети ко Лас Вегас на ЛСД.
Неможам да го замислав во работна соба или било каде...ова веќе не е прашање на вкус туку на невкус.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
958
2,410
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Заебете ргб,и ја не сум мн мераклија.Глејте го колку педантно е изведено водењето ладење и останатите гик моменти.
Башка што конфигурацијата е врв!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

bokiscout

Unstoppable
17 март 2011
1,720
2,001
Скопје
bokiscout's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
Video card
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Keyboard
Logitech K380
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04
Пред:
pred.jpg

Потоа:
potoa.jpg
 

Трајче Дрварчето

Practice makes perfect
3 ноември 2012
850
1,809
Area 51
Трајче Дрварчето's setup  
Processor & Cooler
Intel 8088, 4.77MHz
Storage
dual 160KB 5.25-inch disk drives and 10 MB HDD
RAM
16K on-board RAM
Video card
Monochrome Display Adapter
Audio
1-channel PWM
Monitor
IBM 3270
OS
PC-DOS v1.0
И јас сум со Elite 430, кајбел менаџмент нот фаунд :)
 

Sonic.01

Gaining Experience
5 јули 2016
131
312
Како си задоволен од deepcool кулерот ?

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
Одличен е, на Ryzen r5 1400 клокнат на 3.5Ghz во прилично топла соба без клима не крева повеќе од 62 степени на стрес тест. Само вентилаторот го сменив, турив од Cooler Master пошто тој од DeepCool беше малце гласен, а исти се перформансите.
 

LeRade

Gaining Experience
17 септември 2008
78
95
MB: Asus Prime Z370-A
CPU: Intel® Core™ i7-8700k
SSD: Corsair Neutron GTX 240GB
HDD: WD 1TB Caviar Blue
Ram: Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz 2x8GB
Gpu: ASUS Cerberus GeForce GTX 1050Ti
Cpu Fan: CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB
PSU: EVGA SuperNOVA 650 G3 80 Plus Gold 650W Fully Modular
Case: NZXT S340 Elite
 

Атачменти

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,033
1,345
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
@boksata преубаво, продолжи понатака :)
 

shitpost101

Gaining Experience
9 февруари 2018
406
293
Малце подновено со NZXT h500, сега ми фалат уште бели cable sleeves и таманка ке биде.
 

Атачменти

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,323
4,411
Убаво скоцкано... Кога ке видам вака куќишта, ми се иде да направам еден пц за во куќиште... :boring:
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,442
4,006
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

dr.doom

Intern
19 мај 2018
39
38
Skopje
Кабелот за графичката мора да го средиш на друг начин или да го смениш без екстензија, ја нарушува цела убавина...
Сакам да го сменам кабелот како што кажуваш али да најдам бел ако може да се најде...имаш ли некоја препорака ?!
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,212
4,417
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

brasica

Practice makes perfect
18 април 2010
664
1,016
brasica's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
Samsung SM961 NVMe 256GB & Crucial MX500 M.2 1TB
PSU
Cooler Master V1000
RAM
Corsair Dominator Platinum RGB 2x16GB 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1080Ti FE
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G Pro Wireless
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Audioquest Firefly + PSB Alpha PS1
Monitor
Asus PG348Q
OS
Win 10 64-bit
Конечно без сата кабли :)

 

brasica

Practice makes perfect
18 април 2010
664
1,016
brasica's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
Samsung SM961 NVMe 256GB & Crucial MX500 M.2 1TB
PSU
Cooler Master V1000
RAM
Corsair Dominator Platinum RGB 2x16GB 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1080Ti FE
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G Pro Wireless
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Audioquest Firefly + PSB Alpha PS1
Monitor
Asus PG348Q
OS
Win 10 64-bit

Горјан

Gaining Experience
7 ноември 2013
81
275
Битола
Горјан's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5Ghz 1.264 vcore / CM Nepton 140 XL
Motherboard
Asrock Z370 Taichi
Storage
Samsung 960 Evo 250 GB
PSU
Evga 650 G3
RAM
G-skill Trident Z 3600 c15 @ 4266 C19
Video card
Asus ROG Strix GTX 1070 OC
Case
Corsair 780T
Mouse
Logitech G403 Wireless / Razer Gigantus
Keyboard
Corsair K70 RGB
Monitor
Asus PG278Q
OS
Windows / Linux / Hackintosh

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,517
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно