1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гораст и новата емисија (GG TV)

Дискусија во форумот 'GGTVMK' започната од B^nDIT, 26 Август 2013.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,772
  2,901
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Лелелелекелелел колку се смеам уште
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  646
  350
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Да се официјализира под итно!
   
 3. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,729
  7 oктомври 2011
  kalfa
  овај да добие награда за најдобар гиф на мк. Одам да го ставам на твитер да не го стави некој пред мене.
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,772
  2,901
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,288
  4,764
  21 Јануари 2009
  [​IMG]
  Тоа се тие тагови.
  А бе, ти си причината за facepalm-от на Данко!
  Данко не е глуп. На Данко му е смачено од твоите будалаштини!
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,772
  2,901
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Тука нема никаква дилема. Гарант некој муабет за порно или педери.
  Таговите се за да се користи коа сакаш да му даеш на некој на знаење дека е глуп, не дека Данко е глуп.
   
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,288
  4,764
  21 Јануари 2009
  Да, набрзинка ги видов и погрешно ми се виде. Ама #DankoFail не е соодветен таг :D
   
 8. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,189
  3,516
  26 oктомври 2012
  Машко
  А што е уствари финтата со тоа ? Дајте линк и тајмлајн да видиме и ние што не ја следиме емисијата за што се работи :D


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 9. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,288
  4,764
  21 Јануари 2009

  View: https://www.youtube.com/watch?v=9-l6L7_-FIc

  Накај 01:22:37 Гораст праи некоја паралела со Pornhub... и претпоставувам со тоа ја прелева Данковата чаша.
   
  На skullmonkey и Војвода им се допаѓа ова.
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,772
  2,901
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,168
  23,781
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @skullmonkey не знам дали ја знаш и дали сте ја споманле во емисија али Pica Pic | retro handheld games collection е нешто ептен интересно за носталгичари... ако си ја спомнал игнорирај го постов...
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,336
  3,727
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Викса, Avid и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 13. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,085
  10,355
  23 Јануари 2008
  Манга
  Паско да знаете од кога веќе копа....
   
  На Викса и kirev им се допаѓа ова.
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,772
  2,901
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не сме го спомнале. Јас на пи имам тоа, тоа го зборевме. Ќе го ѕирнам и ова. Фала.
   
 15. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,288
  4,764
  21 Јануари 2009
  upload_2018-3-20_20-8-46.png

  hhhhhhhhhhhh
   
  На Luca Toni и Fredy им се допаѓа ова.
 16. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,972
  3,216
  7 ноември 2014
  Машко
  Shots fired!
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,288
  4,764
  21 Јануари 2009
 18. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  24
  27
  2 Декември 2015
  Машко
  Не ќе да е лошо да се склопи статија на it.mk сајтот за потенцијалниве награди од Хаселт што би било воедно и огромна поддршка за ГГ ако надојдат повеќе subscriber-и :)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,288
  4,764
  21 Јануари 2009
  Веќе ти здосади секоја втора емисија нешто да добиваш, па конечно сакаш повеќе конкуренција!?
   
 20. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  24
  27
  2 Декември 2015
  Машко
  Зар ќе аплицирав ако ми здосадило?! *insert мемето со црнецот
   
 21. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,772
  2,901
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Кој сака нек си ја проба среќата :)

  [​IMG]

  Гранде giveaway за крај на 4та сезона на GG!!!

  ГИГАТОН задоволство ни е да ги соопштиме наградите за последната епизода на GG која ќе биде на 18.6.2018.

  Само сабскрајбери учествуваат во извлекување на:
  - ASUS CERBERUS GTX1070TI од SETEC, se od tehnika
  - PlayStation 4 PRO од Galerija

  Сите гледачи (и сабскрајбери афкорс) влегуваат во трка за:
  - Sharkoon SKILLER SGM1 Gaming Mouse од Anhoch
  - Sharkoon B1 Gaming Black Headphones исто така од Anhoch

  Доколку не сте сабскрајбер, направите го тоа за 4.99$ на twitch.tv/products/ggtvmk и да влезете во конкуренција за главните награди и се разбира се гледаме во Понеделник на twitch.tv/ggtvmk

  * Листата на награди може да се зболеми но не и да се намели [​IMG]
  ** Извлекувањето ќе биде рандом, дигитално по случаен избор афкорс [​IMG]
  glhf
   
  На -={K-O-R-U-N}=-, Avid, temelk4 и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...