1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,350
  796
  12 Април 2017
  Машко
 2. XGeorge27

  XGeorge27
  Intern

  21
  20
  13 Декември 2018
  Машко
  Ваши предлози за Ајфон 8
  Камера ?
  Перформанси ?
   
 3. Tobey

  Tobey
  Intern

  190
  45
  23 Април 2017
  Некој дали знае каде може да се набави ајфон се 2 бел ама да не е од мобилара. Во операторите нема, а во Нептун и Ајсатјл има само црни
   
 4. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  470
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Зошто не од мобилара? види прашај ги Мобиком ако можат да ти го набават бел
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Нов, стар?

  ceeena?
   
 6. Tobey

  Tobey
  Intern

  190
  45
  23 Април 2017
  Прашав не можат.
  Не од мобилара бидејќи во мојот град има една, незнаат дали ќе ми го набават.
  А последен пат кога нарачав со достава од елипсо телефонот имаше колку еден пиксел долга жолта линија и едвај успеав да го заменам
   
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  470
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Најдобро почекај да ги отворат границите и сигурно тогаш мобиком ќе ти го донесат
   
 8. nvpoll

  nvpoll
  Intern

  23
  24
  6 Септември 2016
  Машко
  Jas imam 8
  Zadna kamera dobra
  Predna sranje
  Performanci za sea super ne koci
  Batterija sranje nemoze 1 full day da izdrze


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На XGeorge27 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tobey

  Tobey
  Intern

  190
  45
  23 Април 2017
  Или ќе земам црн од Нептун :)
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. XGeorge27

  XGeorge27
  Intern

  21
  20
  13 Декември 2018
  Машко
  Гледав на MOBITECH
  иначе половен ќе зимам
   
 11. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  470
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  751F6D74-A05C-4213-BF03-DE596B257885.png
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нека е со лесно. :)
   
  DaVoRkNe, Futurelakimens и на it_boy им се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Знаејќи ги новите IOS верзии, тнко :D
   
  На DaVoRkNe и krema им се допаѓа ова.
 14. Трајче123

  Трајче123
  Intern

  14
  1
  30 Август 2018
  За да се смени camera lens(стаклото на камерата) мора ли да се отвара телефонот?
   
  На deni.mitev му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
 16. kum30

  kum30
  Intern

  3
  0
  23 Мај 2020
  Здраво,

  Дали би препорачале купување iphone 11 од istyle или од некоја од мобилариве (која?), со оглед на тоа дека 10к е разлика во цена?
   
 17. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  470
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Јас од Мобиком го зедов пред околу 4-5 месеци ги носат од Грција ,европски со интернационална гаранција презадоволен
   
  На kum30 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kum30

  kum30
  Intern

  3
  0
  23 Мај 2020
  Немам искуство со мобиларите, до сега користев Iphone6 купен од istyle пред 4 години. мобиларите секогаш ми биле сумњиви, ама ако може да се скрати трошок, а да не се добие фејк производ, отпакуван, неевропско подрачје итн, би пробал и со мобилара. Ми ги збореа Ледиком, Мобеликс и битолската Мобиком, ама шубе ми е преку такви препродавачи, затоа барам искуства со нив.
   
 19. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  470
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Мобиком ти го даваат со целофан неотпакувам
   
  На kum30 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со целофан неотпакуван или со целофан спакуван.

  Џиџитка нов :)

   
 21. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  Серискиот број провери го и то е то
   
 22. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  470
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  9D42A8D8-EF5C-45E4-ABB0-B1DB1318881D.png
  Друже од денот на купувањето се активира Limited Warranty и по тоа ќе знаеш,мојот значи на 25ти го набавиле а јас на 26ти го добив и го активирав
   
  На Скоти и krema им се допаѓа ова.
 23. Jackie

  Jackie
  Intern

  15
  3
  7 Февруари 2020
  Машко
  Здраво на сите. Ми треба совет од Вас за купување нов Iphone. Во игра се само новиот SE 2020 пошто навикнат сум на Home button, досега користев 7+ но никако неможам да се навикнам на големината пошто порано имав 5, 5s и 6s. Еден другар донел од Германија Iphone 8 и го дава за 300 евра нов неотпакуван со интернационална гаранција. Моето прашање е дали да скратам на трошоци и да го земам 8-ката или да соберам уште некој денар за SE? Која би била подобра опција. Инаку сум просечен корисник и не ми се толку битни камера, резолуција на екран и сите други работи по кои се споредуваат телефоните. Благодрам однапред.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 24. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,350
  796
  12 Април 2017
  Машко
  По тоа што сум го видел 8-ката е исто со СЕ 2020. Да, има послаб процесор ама нема да ти направи никаква разлика.
   
 25. Jackie

  Jackie
  Intern

  15
  3
  7 Февруари 2020
  Машко
  Само не знам до кој софтвер ќе поддржува Iphone 8 инаку другото е во ред.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...