Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

streaming

 1. M@RKO

  Kinemoe.mk-македонска стриминг платформа

  После повеќе месеци од работењето на првата македонска стриминг платформа Gley сега се појавува и втора. Оваа стриминг платформа нуди исклучиво само македонска продукција содржини на филмови, серии и шоуа. Стриминг платформата е на СИНЕМОН МЕДИА ФАКТОРИ ДООЕЛ и режисерот и директор на Алфа тв...
 2. Mario Markovski

  Twitch Streaming

  Pobarav po forumov no ne najdov nikade, pa me interesirashe da prasham. Ima li lugje od nashava scena so se zanimavaat so strimanje na twitch? I ako znaete nekoj slobodno kazete. Da napravime nash community.
 3. edin.ademovic

  Рецензија Game Streaming (играње игри преку облакот)

  Здраво! Го разгледав форумов, не најдов слична тема за општа дискусија за оваа тема. Доколку модераторите сметаат дека постои иста/слична тема со оваа, слободно нека преземат акција. Би сакал да ви го претставам светот на стримање игри преку облакот (cloud gaming) директно на вашиот компир...
На врв Дно