Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

protocol

  1. B

    Последна IP адреса пред пакетот да ја напушти Македонија

    Здраво дечки имам чуден проблем со интернетот, на tracert губи пакети некаде (прикачена слика) и сакам да знам дали една од адресите е последната во Македонија, користам оптика од Телекабел и мислам (не сум сигурен) дека користат последен канал/сервер пред пакет да ја напушти државава од...
На врв Дно