• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

проектор

 1. Џ

  Предлог за лед проектор

  Вака, сакам да купам лед проектор за гледање филмови (не за гејминг или презентации) некаде до ~100 евра, битно ми е да ги има следниве карактеристики: native resolution 720p или повеќе, над 2000 lumens, контраст минимум 2000:1 и low fan noise (да не е над 40db), истражував детално месецов онака...
 2. efto

  Платно за звучници

  Каде кај нас може да се набави црно платно за звучници? Мене конкретно не ми треба за таа намена туку од него да направам рамка за на ѕид во која ќе се проектира слика од проектор. Платното треба да не одбива светлина (мат а не немат :) ) На ибеј ги најдов овие: Beige/Grey/Black Speaker Cloth...
На врв Дно