1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за лед проектор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од џонидерп, 16 Јуни 2019.

Тагови:
 1. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  27
  12
  16 Јуни 2019
  Машко
  Вака, сакам да купам лед проектор за гледање филмови (не за гејминг или презентации) некаде до ~100 евра, битно ми е да ги има следниве карактеристики: native resolution 720p или повеќе, над 2000 lumens, контраст минимум 2000:1 и low fan noise (да не е над 40db), истражував детално месецов онака очите ми паднаа од гледање по амазон, ибеј, aliexpress, gearbest итн и ми фрли око марката Vivibright, најдов 2 модели

  Vivibright hd mini c80
  Vivibright f10
  Мислење за нив, или препорака за сличен?
   
Слични теми
 1. anemane
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  832
 2. shooter
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,340
 3. Oktar
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  527
 4. Pulse
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  650
 5. viksa86
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  175
Вчитување...

Сподели

Вчитување...