Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

lokals

  1. ContentBot

    Хрватскиот The Lokals е еден од поимпресивните NFT проекти на кои сме налетале

    The Lokals е проект на малото сплитско мултимедијално студио Prime Renders Studio основано од браќата Миливој и Вељко Поповиќ. Prime Renders преку овој проект успева за прв пат да ја донесе блокчејн технологијата во анимираните филмови со тоа што сите оние кои што ќе купат некој токен од...
На врв Дно