Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ит индустрија

 1. XGeorge27

  Моменталната состојба на ИТ - Пазарот за вработување / пракси

  Здраво , ме интересира од некој поискусен има ли нада за нас студентите моментално за пракса/работа
 2. ContentBot

  Топ 10 .мк жени во ИТ индустријата во 2022

  Овогодинешното мапирање на ИТ индустријата уште еднаш покажа дека и оваа индустрија има сериозен проблем во поглед на родовата еднаквост. Проблемот е видлив во застапеноста на жените во ИТ индустријата, како и во примањата, a особено очигледни се разликите на сениорските и менаџерските позиции...
На врв Дно