Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Моменталната состојба на ИТ - Пазарот за вработување / пракси

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
85
74
www.youtube.com
Здраво , ме интересира од некој поискусен има ли нада за нас студентите моментално за пракса/работа
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.286
14.416
Здраво , ме интересира од некој поискусен има ли нада за нас студентите моментално за пракса/работа
Секако дека има. И тоа имате да бирате.

Careers - Axapta Masters имаш интерншип програм и има нов call секој месец, ако си девелопер следи тука и аплицирај. Моментално активни се BA ама има и девелопери.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.175
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно