Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

external hard disk

 1. G

  Проблем со WD My Passport HDD: data error (cyclic redundancy check)

  Веќе 4 години имам WD My Passport екстерен хард-диск на кој чувам фотографии, инсталации, видеа и слично. Подолго време го немав вклучено, се до вечерва. Го вклучив и можев да пристапам до фајловите. Разгледував фотографии и видеа. Иако некако бавно, сепак фотографиите се отвараа, но видеата...
 2. R

  Екстерни дискови - 4ТБ

  Се продаваат екстерни дискови, користени за фармање на чиа, вкупно околу 5 месеци користени. HDD External 3.5" 4TB USB3.0 Verbatim Store 'n' Save - 5.300 денари * 6 парчиња HDD External 3.5" A-Data 4TB HM800 External Hard Drive - 4.000 денари * 9 парчиња Повеќе инфо во пп.
 3. Глупав

  External HDD MyPassport не респондира

  Беше вклучуван повремено кај мене на уреди на USB3.0 како архива на некои филмови кои беа на него. Двапати позајмен меѓутоа без проблеми функционираше. Го позајмив на еден пријател и ми го врати велејќи дека воопшто не сакал да уклучи. Кај мене сега не сака да проработи ни со DiskManagement...
 4. JensenInterceptor

  Како да вратам фајлови од надворешен диск?

  Имам A-Data надворешен диск 320 ГБ, работеше добро се до сега кога почна на Виндозе да ми вика дека треба да го форматирам за да влезам внатре. Ок, пробав да бидам сам свој мајстор, пробав една алатка која се вика TestDisk Го анализирав дискот и ми кажа дека Бут секторот бил во лоша состојба...
На врв Дно