• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

disable

  1. Daniel86

    Туторијал Asus Onboard RAM Disable

    Здраво деЌки, не ме бива многу за правење туторијали, но ќе се потрудам да бидам што пократок и појасен. Ова е една од посложените операции коишто може да се направат на еден лаптоп, па се решив да споделам, можеби некому ќе му помогне :) Ми стигна матична од лаптопче ASUS X454L со дефект не се...
На врв Дно