• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

делови

 1. B

  Продадено Матична H81M-DS2, CPU I3-4170 и 8GB RAM

  Ве молам за проценка на деловиве: 1. Матична плоча Gigabyte H81M-DS2 2. CPU Intel I3-4170 3. 8GB (една плочка) Silicon-Power RAM 1600Mhz Деловите немаат гаранција.
 2. StefAngel

  Продавам компјутерески делови

  Здраво поради потреба од финансии за заминување во странство ги продавам следниве делови: Би ги замолил администраторите да ги затворат другите теми што сум ги отворил и да биде една тема. Напојувања 7х Антек ВП 700 немаат гаранција си функционирааат најнормално. Цена 2000 денари 2х Корсаир ЦХ...
 3. N

  Надворешен хард диск или обичен ?

  Здраво во план сум да купам надворешен хард диск и сега се мислам околу 1 тб и не сум многу при пари до 3800ден би платил толку сум во можност и сега се мислам дали подобро е да купам хард диск од кај нас или преку нет и на пр ако не чинат овие до 3800 ден тогаш препорака од вас за кој модел кој...
На врв Дно