Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

alienware

 1. G

  Сервис за Alienware Лаптоп

  Станува збор за Alienware 17 R3 i7 6700HQ, главниот проблем во HDMI портот, треба да се фаќа агол со кабелот за да се пренесе слика на монитор. При најмало поместување или тресење на масата се губи сликата и од поново треба да се гаѓа аголот, а тежок е за гаѓање. Исто така и доколку се извади...
 2. gokica

  OLED монитори во 2016

  На CES2016 Dell го претстави нивниот OLED 30 инчен 4К монитор (UltraSharp 30 UP3017Q) кој ќе се продава за некои 5,000 долари/евра: http://www.anandtech.com/show/9923/dell-demonstrates-30inch-4k-oled-display Еве го и на видео...
На врв Дно