Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Сервис за Alienware Лаптоп

GolemaKutija

Intern
26 април 2015
10
0
Станува збор за Alienware 17 R3 i7 6700HQ, главниот проблем во HDMI портот, треба да се фаќа агол со кабелот за да се пренесе слика на монитор.
При најмало поместување или тресење на масата се губи сликата и од поново треба да се гаѓа аголот, а тежок е за гаѓање. Исто така и доколку се извади кабелот лаптопот не приметува дека тоа се случуваи сликата останува иста
(не се менува од Extended displays во Show only on 1)

Дали се наоѓа сервисер кој би можел да помогне за оваа работа, претпоставувам дека треба да се убаво да се залеми постоечкиот порт, а можеби и да се смени.
Покрај ова би сакал и да се смени термална паста и да се исчисти од прашина.

Благодарам за вниманието!

Видео од отварање на споменатиот лаптоп
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.135
Мислења
975.330
Членови
35.446
Најнов член
plantsshopdubai
На врв Дно