• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

5700xt

 1. gremlin

  Продадено Sapphire RX 5700XT Nitro + 8GB

  https://www.anhoch.com/product/599867418/sapphire-amd-nitro-radeon-rx-5700-xt-8gb-gddr6-2xhdmi2xdp-argb-tri-x-pcie-40-dx12 Купена е од gOJDO фебруари годинава со гаранција од Анхоч. Цена: 25.000
 2. shifty

  Купувам 1080Ti/2070/5700

  Во налет на новиве графички картички и поевтинувања (на измешаниов пазар на графички карти), доколку некој има за продажба графичка карта во ранг на: - 2060 Super, - 2070/Super, - 5700/XT, - 1080Ti, контактирајте ме во приватна порака. По можност оставете некоја слика од графичката карта...
На врв Дно