• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

steelseries

Локација
Skopje
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
VGA
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Monitor
Benq RL2455HM
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
OS
Windows 10 Pro
Пол
Машки

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 3. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 4. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 5. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 6. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 7. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 8. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 9. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 10. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 11. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 12. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно