• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од shadowQQ

 1. shadowQQ

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

  Малце се подновивме NZXT Kraken X62 (7290 ден.) и Logitech G703 Lightspeed Hero (5490 ден.) од Anhoch
 2. shadowQQ

  Анкета за криптовалути

  знам но сепак благодарам на забелешката :D
 3. shadowQQ

  Анкета за криптовалути

  Не пазев баш на правопис побитно ми беше да добиам резултати Професорка на факултет како семинарска работа иначе студирам на ФИКТ во Битола Ви благодарам уште еднаш на сите за одвоеното време. Имам доволно податоци па да видиме како ќе биде задоволна професорката :D
 4. shadowQQ

  Анкета за криптовалути

  епа моја грешка се извинувам и ти благодарам Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 5. shadowQQ

  Анкета за криптовалути

  анонимна е јас добивам само резултати од одговорите а кој ги поднел тие одговори незнам
 6. shadowQQ

  Анкета за криптовалути

  пробај повторно сега
 7. shadowQQ

  Анкета за криптовалути

  Како факултетски проект имав задача да направам кратка анкета во врска со познавањето од областа на криптовалутите на најосновно ниво. Би бил многу благодарен доколку можете да одвоите 1 мин. од вашето време за да ја пополните истата. Ви благодарам однапред. Линк до анкета
 8. shadowQQ

  Македонски Пошти- општа дискусија

  На GearBest има 2 видови на шипинг. Еден е unregistered кој е поевтин или бесплатен а другиот е registered кој се наплаќа некој 1-2$ и со него следува тракинг бројче. Досега сите порачки од GearBest ми биле со registered и сум добивал тракинг број. Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 9. shadowQQ

  2 монитори

  Да и јас тоа го заприметив прво попрашав по нашиве продавници али на крај го зедов од нет мислам gearbest ама не сум 100% сигурен Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 10. shadowQQ

  2 монитори

  Јас исто така имав монитор со ВГА и го возев на ДВИ 24 + 5 потоа упгрејд на графиката мислејќи дека веќе го имам потребниот адаптер али потоа видов дека е 24 + 1 пробав да го решам проблемот со некој воркараунд али видел не видел си купив адаптер со 24 + 1
 11. shadowQQ

  Мојот десктоп

На врв Дно