• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Kazaam

 1. K

  Предлог UPS

  //Izvinete za latinica Za toa dali avtomatski ke se vklucuva ili ne, zavisi od samiot model. Najcesto poeftinite mora na kopce da gi izgasis pa vklucis pak za da pocnat da se polnat (otkako ke se ispraznat), dodeka poskapite iako se prazni, cim dojde napon se vklucuvaat (kako sto kaza ti...
 2. K

  Распродажба разни делови

  Бамп
 3. K

  Распродажба разни делови

  Сеуште актуелно. Контакт во пп или Вибер на +420771120490.
 4. K

  [RedHat] Introduction to OpenShift Applications

  //se izvinuvam za latinicata, no logiran sum od sluzbeniot laptop. Ako e nekoj zainteresiran, do 30 juni kursov e besplanten. Introduction to OpenShift Applications | DO101
 5. K

  lenovo tablet problem

  редовно при проблем со конекторот (според ова што го кажуваш мрда и кога мрда се губи) по некое време настанува и проблем со батеријата. во овој случај и батеријата е веќе истрошена (5 години), така да 99.99% потребно е да се замени и конектор и батерија.
 6. K

  Распродажба разни делови

  Преостанато: 1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 3 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 900 ден. 2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани, единствена забелешка што на некои места е скината мрежата (Слики во погорниот пост). Цена 2000 ден...
 7. K

  Проблем со батерија на лаптоп DELL L502x

  Пробај со друг адаптер за Делл, најчесто се сите исти. Средниот (тенок пин) е за контакт за полнење и знае да настрада. Не се сеќавам дали во ваква ситуација даваше дека полни или не.
 8. K

  Распродажба разни делови

  7. Продадено. hdmi to vga продадено. 6. резервирано.
 9. K

  Распродажба разни делови

  Надополнување и слики: 1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 5 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден. 2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Цена 2000 ден...
 10. K

  Распродажба разни делови

  Корекција и дополнување: 1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 5 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден. 2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Цена 2000...
 11. K

  Распродажба разни делови

  Се додава батерија: 1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден. 2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Цена 2500 ден. 3...
 12. K

  Распродажба разни делови

  Еве некои слики од рамката и каблите Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
 13. K

  Распродажба разни делови

  Преостанато: 1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден. 2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Ќе гледам деновиве да...
 14. K

  Зоте Брос

  Прв впечаток од Зоте, не баш најпозитивен. За на работа ми требаше рутер и ми текна да поминам да видам што имаат и гледам само Тенда и ТП линк. Го прашувам дечкото што работи таму дали имаат нешто посаглам рутери од Тенда и ТП-Линк и ми го нуди ТПлинк 740n моделот. Повторно му поставувам...
 15. K

  Распродажба разни делови

  5. V1000 - Резервирано
На врв Дно