1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Jedah

 1. 110
  Доделено: 10 ноември 2017

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)

 2. 50
  Доделено: 17 Јуни 2016

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 3. 10
  Доделено: 7 ноември 2015

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.

 4. 50
  Доделено: 12 oктомври 2015

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 5. 40
  Доделено: 22 Август 2014

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 6. 25
  Доделено: 18 Јуни 2014

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 7. 30
  Доделено: 23 Јануари 2014

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 8. 10
  Доделено: 24 Август 2013

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 9. 10
  Доделено: 8 Јули 2013

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 10. 20
  Доделено: 5 Јуни 2013

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 11. 10
  Доделено: 13 Март 2013

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 12. 5
  Доделено: 28 Март 2012

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 13. 5
  Доделено: 28 Февруари 2012

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот