• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Grimriper

Локација
Stip
Processor & Cooler
i5 9600k @5Ghz --- CM MasterLiquid 120R
Storage
Kingston A1000 240gb & Sandisk NVME 240Gb & wd blue 500
PSU
Gigabyte b700h
RAM
2x8gb ddr4 G-Skill 3000Mhz
VGA
RX 580 XFX 4gb
Case
NZXT H500
Mouse
A4tech x7
Monitor
AOC C27G1 27''
Keyboard
A4tech x7
Motherboard
Gigabyte Z390-Gaming X
OS
Win 10
Пол
Машки

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 2. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 3. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 4. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 5. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 6. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 7. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 8. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно